Fotoreportažas iš Anjos Westerfrölke projekto “On site”

2009 m. 10 balandžio d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Linco menininkės Anjos Westerfrölke projektas “On site” (”Susitikimų vieta”) Vizitiečių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje atvėrė duris smalsiausiems lankytojams. Artnews.lt pavyko aplankyti ne tik instaliaciją, komentuojamą pačios menininkės, tačiau, svarbiausia, – patekti į iki šiol neįžiangiamą erdvę – Švč. Jėzaus Širdies bažnyčią, sovietmečiu ir dar iki 2007 metų paverstą kalėjmu. Bažnyčios erdvė buvo visa padalinta fundamentaliais perdengimais, vientisą sakralią erdvę paverčiančiais utilitariomis patalpomis. Pasak pačios menininkės, tokia stipri ir autentiška aplinka pati savaime yra savitas ir monumentalus meno kūrinys, todėl jos instaliacija tapo buvusios bažnyčios erdvės “iškarpa” – agro plėvelėse sužymėtomis linijomis ji vėl galėtų atkurti buvusios bažnyčios erdvę.  Anjos Westerfrölke prostestantiškas tikėjimas, kuriame bažnyčia traktuojama ne kaip pastatas, o kaip susitikimo vieta, padiktavo ir šio projekto pavadinimą – “On site” – “Susitikimų vieta”.

Menotyrininkė ir VEKS vizualiųjų menų programos koordinatorė Laima Kreivytė bei menininkė

Menotyrininkė ir VEKS vizualiųjų menų projektų vadovė Laima Kreivytė bei menininkė Anja Westerfrölke.

Viena iš bažnyčios erdvių buvo paversta kalėjmo kultūriniu-pramoginiu klubu, kuriame vyko koncertai, spektakliai, filmų peržiūros. Menininkė stengėsi išsaugoti visą bažnyčios-kalėjmo erdvę tokią, kokią ji rado čia atvykusi pirmą kartą, todėl ant stendo “Mūsų svečiai” vis dar puikuojasi fotografijos iš pačių įvairiausių renginių.

Šioje salėje kaliniai demonstruodavo savo kūrybą, o greta buvo ir atskira dailės studija.

Bažnyčios kupolas paverstas koplyčia – ji oficialiai pašventinta (pašventinimas galioja ir iki šiol). Čia vykdavo pamaldos, o menininkės sukurtos bažnyčios erdvės iškarpos tapo savotiškais klauptais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *