Fotopasakojimas iš Nidos meno kolonijos pristatymo renginių

2011 m. kovo 22 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Praėjusį savaitgalį, kovo 18 – 19 d., vyko Vilniaus dailės akademijos padalinio – Nidos meno kolonijos pristatymas Neringiškiams ir VDA bendruomenei. Gyvoje pristatymo programoje nuo pat 15 val. buvo galima lankytis atvirose VDA katedrų studijose, apžiūrėti akademijos studentų darbų parodą greta bendros virtuvės įrengtoje parodinėje erdvėje, valgyti ant kolonijos pastato atviros terasos sukurto laužo ugnies išvirtą plovą ar klausytis / dalyvauti dailės istorijos ir teorijos katedros surengtoje diskusijoje-performanse VDA studentų magistrinių darbų pavadinimų tema.

Vakare, nuo 20 val., įvyko oficialusis kolonijos pristatymas su neįprastai trumpomis kalbomis ir sveikinimais, kurio formalumus „nuspalvino“ ryškiai žaliu naminiu chalatu pasidabinęs Nidos kolonijos meno direktorius Vytautas Michelkevičius. Šio neįprasto atidarymo metu buvo pristatytas pirmojo kolonijos rezidencijoje viešinčio menininko iš Prancūzijos Quentin Armand kūrinys – iš kruopščiai miške atrinktų lazdų ir medžio šakų surištas plaustas, skirtas Nidos kolonijai „įsikibti“, pradedant savo kelionę tarptautiniuose šiuolaikinio meno vandenyse.

Renginį pratęsė keletas serijų performansų ir videoprojekcijų, kurias sukūrė savaitę iki atidarymo šiuolaikiškai įrengtoje kolonijoje apsigyvenę garso bei vaizdo menininkai. Jie pasidalijo į dvi kūrybines grupes: Linas Ramanauskas (Neringos FM įkūrėjas ir dabartinis Nidos kolonijos administratorius) kuravo kolektyvą iš Kaliningrado Los Chikatilos, VJ’ėjų komandą Vodka Jugend, Lumo Tree, muzikos kūrėją ir DJ’ėjų Few Nolder, filmų kūrėjus DaStudio bei menininką Rudolfą Levulį ir co.;  Nacionalinės dailės galerijos kuratorius ir garso menininkas Tautvydas Bajarkevičius kuravo menininkų Linos Lapelytės, Eglės Eigirdaitės, Mildos Laužikaitės, Juliaus Balčikonio ir Antano Dombrovskij pristatymus.

Įsisiūbavusios publikos nepaleido jaunimo pamėgto Golden Parazyth atliekami ritmai, o pasirinkę naktinį pasivaikščiojimą slidžiais Nidos miško takeliais traukė į miestelio muzikos mokykloje Tautvydo Bajarkevičiaus surengtą gyvos šiuolaikinės muzikos koncertą. Jo metu žiūrovai patogiai įsitaisę ant salės grindų tamsoje galėjo mėgautis trijų kūrėju „preparuojamo“ fortepijono garsų ir melodijų sampyna.

Nidos meno kolonijai nuo pat šio projekto pradžios vadovauja Rasa Antanavičiūtė, kurios atkaklaus darbo dėka šiuolaikiškos ir atviros institucijos viename gražiausių Lietuvos vietovių vizija įgijo fizinį pavidalą. Pagrindinės Nidos menininkų kolonijos veiklos formos yra tarptautiniai seminarai, vasaros mokyklos, parodos, konferencijos, video peržiūros ir meninių rezidencijų programa.

Gegužės 3–7 d. Nidos meno kolonijoje vyks tarptautinis T-R-A-C-E-S simpoziumas „Inter-formatas: peržaidžiant tarpdiscipliniškumą ir prisitaikant prie ateities“. Norintiems susipažinti su kolonija ir jos sąlygomis gegužės 10-15 d. rengiama atvirų durų savaitė.

Dalijamės nuotaikingomis Nidos kolonijos pristatymo akimirkomis:

Pasiruošti parodai ir išsieksponuoti teko per vieną dieną.

VDA Dizaino katedros ekspozicija.
Prancūzų menininko Quentin Armand „Plaustas“ kolonijos parodų, konferencijų ir dirbtuvių salėje.
Lukas Miceika (Vodka Jugend).
Skulptūros katedros ekspozicijos detalė.
Kiti jaunieji kūrėjai prisistatymo forma pasirinko plovo virimą.
Pastarasis pradžiugino ne vieną kolegą.
Dizaino katedros ekspozcija.
Dailės istorijos ir teorijos katedrą atstovavusių Gerdos Paliušytės ir Monikos Lipšic diskusija.
Vakare vykusį kolonijos atidarymą pradėjo audiovizualinis pasirodymas.
Nidos kolonijos vadovai - Rasa Antanavičiūtė ir Vytautas Michelkevičius.
Savaitę prieš atidarymą kolonijoje gyvenusių ir kūrusių menininkų ekspozicija, surengta viename iš erdvių kolonijos kambarių.
Komandos iš Kaliningrado „Los Chikatilos" pasirodymas.

Antano Dombrovskij ir Vodka Jugend audio-vizualinė sintezė.
Atidarymo linksmybės tęsėsi iki pat ankstyvo ryto...
...kuris pirmuosius atsikėlusius pasitiko tirštu rūku.

Dar šiek tiek daugiau vaizdų galite rasti čia.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *