Fotomeninkė Ieva Austinskaitė – Signature Art Prize 2015 finalistė

2015 m. kovo 13 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

3-ieva_austinskaite

Lietuvė fotomenininkė Ieva Austinskaitė pateko į svarbaus konkurso Signature Art Prize 2015 finalistų sąrašą. Ji varžosi dėl pagrindinio apdovanojimo fotografijos ir kino kategorijoje. Šio tarptautinio konkurso tikslas – remti perspektyviausius jaunuosius menininkus jų karjeros pradžioje. Konkurse gali dalyvauti tik tebestudijuojantys ar ne vėliau 2012 m. pirmos pakopos studijas baigę kandidatai. Finalistų darbuose atsispindi charakteringas kūrėjų braižas, unikalus požiūris į pasaulį ir autoriams būdingos temos. Konkursas sulaukė dalyvių ne tik iš Jungtinės Karalystės, bet ir iš kitų šalių – Lenkijos, Kroatijos ir JAV. Į finalą patekusių menininkų darbai bus eksponuojami kovo 19-ą dieną vyksiančioje parodoje, kurioje vertintojų komisija pirmą kartą išvys kūrinius gyvai ir iš penkių kiekvienos kategorijos finalistų išrinks laimėtojus.

Šiame konkurse Ieva Austinskaitė pristato projektą „Keleiviai”, kuriuo siekia išreikšti žmogaus vienišumą. Nuotraukų serijoje atsispindi personažų asmeninės istorijos, taip pat ir miesto gyvenimo tendencijos – apatija, nuovargis, susvetimėjimas ir atsiribojimas. Pasak pačios fotografės, „Viešasis transportas – vieta, kurioje žmonės pasineria į savo problemų ir nuotaikų subtilybes, susikurdami privačią erdvę viešoje erdvėje”. Menininkė  šiuo metu dirba prie įvairių dokumentinės, konceptualiosios ir gatvės fotografijos projektų.

Ieva Austinskaitė (g. 1992) mokėsi Kauno Dailės Gimnazijoje. 2014 m. baigė fotografijos studijas Middlesex universitete Londone ir buvo apdovanota už išskirtinius pasiekimus. Austinskaitei tai ne pirmasis pasiekimas – 2010 m. ji laimėjo fotografijos konkursą „Debiutas”, taip pat yra eksponavusi savo darbus parodose Lietuvoje ir Jungtinėje Karalystėje.

Daugiau informacijos:

www.ievaaust.com

http://www.degreeart.com/people-figures-photography/signature-art-prize-2015/passengers-ieva-austinskaite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *