Finalinis Rezidencinio formato laboratorijų pristatymas

2021 m. 18 sausio d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Prisilietimas, bendruomenė ir artumas karantino metu. Ar galimas kokybiškas santykis? 2020 metais Kauno menininkų namų rezidencijų programoje tyrinėjo trys menininkės, kurių praktikas jungia judesys: Indrė Puišytė-Šidlauskienė, Vilma Pitrinaitė bei Marija Nemčenko. Šią nelengvą užduotį spręsti joms padėjo ekspertai, atstovaujantys bendruomenes, bei Performatyvaus dizaino asociacija.

Sausio 28 dieną 18:30 val. Kauno menininkų namai kviečia į finalinį projekto renginį, kuriame projekto dalyvės ir ekspertai interaktyviai pristatys projekto rezultatus, iššūkius ir gerąsias praktikas bei diskusijoje atsakys į klausimą – ar karantino metu galimas artimas ir kokybiškas darbas, įtraukiantis sunkiau pasiekiamas bendruomenes. Renginys vyks Kauno menininkų namų Facebook platformoje.

Renginyje bus pristatytas trijose rezidencinio formato laboratorijose vykęs bendradarbiavimas su bendruomenėmis, analizuotas ir vizualizuotas Performatyvaus dizaino asociacijos komandos. Pristatymo metu žiūrovai bus pakviesti į interaktyvią trimatę erdvę, kurioje galės susipažinti su vykusių procesų rekonstrukcija, menininkių ir jų auditorijų požiūrio taškais, praktikomis ir atradimais. Po pristatymo vyks gyva diskusija su trimis projekte dalyvavusiomis kūrėjomis ir tikslinių auditorijų, dalyvavusių projekte, atstovais. Diskusiją moderuos Performatyvaus dizaino asociacijos įkūrėja Dovilė Gaižauskinė.

Renginyje dalyvaus:
Šokėja ir choreografė Indrė Puišytė-Šidlauskienė
Šokėja ir choreografė Vilma Pitrinaitė
Tarpdisciplininio meno kūrėja Marija Nemčenko
Aklųjų ir silpnaregių bendruomnės narys Simonas Kriaučiūnas
Šilainiai project įkūrėja ir bendruomenės organizatorė Evelina Šimkutė
Vilniaus atviro jaunimo centro Mes darbuotoja Mantė Surgautaitė
Performatyvaus dizaino asociacijos įkūrėja ir projektų vadovė Dovilė Gaižauskienė.

Renginys yra Kauno menininkų namų projekto „Rezidencinio formato laboratorijų parengimas, įgyvendinimas ir sklaida“ dalis ir yra finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *