Europos muziejų naktis NDG

2017 m. gegužės 18 d., Ketvirtadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
Jurga Barilaite

Gegužės 20 d., šeštadienį, NDG dirbs nuo 17 iki 23 val. Galerijoje vyks akcijos „Europos muziejų naktis“ renginiai. Nakties renginiai lankytojams yra nemokami.

Šeštadienį galerijos lankytojai galės apžiūrėti XX-XXI a. Lietuvos dailės ekspoziciją ir parodas „Asmeniška. Lietuvos moterų dailė 1918-1940 m.“ bei „M/A\G/M\A. Kūnas ir žodžiai Italijos ir Lietuvos moterų mene nuo 1965 metų iki šių dienų“. Taip pat lankytojai galės sudalyvauti kūrybinio rašymo dirbtuvėse su parodos „Asmeniška“ architekte Marija Repšyte, pasiklausyti moterų poezijos skaitymų parodos „M/A\G/M\A“ ekspozicijoje ir pažiūrėti moterų menininkių videofilmus NDG auditorijoje.

17 val. – kūrybinio rašymo dirbtuvės su menininke ir parodos „Asmeniška“ architekte Marija Repšyte. Kūrybinio rašymo susitikimą sudarys pasivaikščiojimas po parodą ir praktinis rašymo užsiėmimas, kuriame bus svarstoma kaip pamatyti parodą kitaip ir kaip kalbėti apie ją kūrybiškai bei asmeniškai? Plačiau apie dirbtuves – čia: https://www.facebook.com/events/1734266646870679/

Nuo 17 val. iki 23 val. NDG auditorijoje veiks Lietuvos moterų menininkių videofilmų peržiūra. Peržiūroje pristatomi moterų menininkių videofilmai, kuriuose atsispindi kūno ir kalbos sąveikos.

19.30 val. – moterų poečių poezijos skaitymai „Savas balsas. Poezija parodoje”. Skaitymai vyks keliaujant per parodos „M/A\G/M\A. Kūnas ir žodžiai Italijos ir Lietuvos moterų mene nuo 1965 metų iki šių dienų“ ekspoziciją, ieškant ryšių su parodoje pristatomais kūriniais ir bandant su jais susitapatinti. Poeziją skaitys Ramunė Brundzaitė, Lina Buividavičiūtė, Virginija Cibarauskė, Ieva Gudmonaitė, Giedrė Kazlauskaitė, Laima Kreivytė, Darja Lyzenko ir Indrė Valantinaitė.

Į kūrybinio rašymo dirbtuves būtina išankstinė registracija tel. (8 5) 219 59 61 arba el. p. edukacija@ndg.lt

Visų LDM padalinių Muziejų nakties programa – čia:http://www.ndg.lt/media/91241/muzieju_naktis.pdf

Iliustracija: Jurga Barilaitė. Audra stiklinėje, 2003. Videoinstaliacija. Menininkės ir Modernaus meno centro nuosavybė. Parodos „M/A\G/M\A. Kūnas ir žodžiai Italijos ir Lietuvos moterų mene nuo 1965 metų iki šių dienų“ ekspozicijos fragmentas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *