.
2016    10    10

Elenos Grudzinskaitės paroda „Įvietinta“ KKKC Parodų rūmuose

artnews.lt

elena_grudzinskaite_ivietinta

Spalio 14 d., penktadienį, 17 val. KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma grafikės Elenos Grudzinskaitės personalinė paroda „Įvietinta“.

 Lietuvos jaunesniosios kartos grafikos meno kūrėja Elena Grudzinskaitė savo meninėje praktikoje analizuoja individo ir teritorijos santykį, erdvės ir laiko parametrų ribiškumą ir trapumą, žmogaus įtaką aplinkos fiziniams pokyčiams, landšafto sampratos „levitaciją“ tarp kultūros ir natūros, tikrovės ir fikcijos. Menininkės kūrybai būdingas savitas vaizdų transformavimas. Tradicinių grafikos technikų naudojimas darbo procese virsta priemone analizuoti platesnius kontekstus, paviršius ir už jų slypinčias prasmes. Gabaritiškus grafikos atspaudus ekspozicijos erdvėje autorė įprastai derina su gamtiškais ir sintetiniais objektais, artefaktais, realaus gyvenimo elementais, tokiu būdu siekdama sukurti iliuzines sąsajas tarp tikrovės ir dirbtinumo.

Pristatomos parodos „Įvietinta“ pavadinimo reikšmė autorės transliuojama ne kaip vaizduojamojo meno judėjimo ar srovės samprata, kuomet kūrinys tampa neatsiejama aplinkos ar viešos erdvės, peizažo dalimi, o verčiau kaip minties įvietinimo kuriamo kraštovaizdžio vaizdinyje veiksmas.

Parodoje pristatomi 2014–2016 metais kurti darbai. Atspaudų serija „Dirbtiniai mėnulio peizažai“ – grafikos technikomis perdirbtos mėnulio astrofotografijos ir greta jų pateikti asmeninėse kelionėse nufotografuoti kalnų vaizdai; „Dirbtiniai landšaftai. Rekonstrukcijos“ – grafiškai vaizduojamos žemės paviršiaus vietovės, kurios buvo naudojamos kinematografijoje kitų planetų kraštovaizdžio įspūdžiui sukurti; šalia pristatoma fotopolimerų serija, kurioje vėlgi autorės realiai aplankytos vietovės transformuotos į antžemišką peizažą. Autorės pateikti kraštovaizdžiai dokumentuoja tikrovę, o sykiu, naujų prasmių įvietinimo dėka, ją mistifikuoja, kurdami manipuliacijas žiūrovo sąmonėje.

Apie autorę

Elena Grudzinskaitė gimė 1987 m. Baigė grafikos magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje, kur šiuo metu ir dėsto. Nuo 2010 m. aktyviai dalyvauja Lietuvos ir užsienio meno scenoje, darbus pristato personalinėse ir grupinėse parodose, bienalėse, trienalėse, meno mugėse Lietuvoje ir svetur. Darbų yra įsigiję privatūs kolekcininkai. Menininkė yra Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narė.

 Paroda veiks iki 2016 m. lapkričio 13 d.