Dovilės Gudačiauskaitės paroda „Dream Your Dream“ galerijoje „Artifex“

2012 m. 9 gruodžio d., Sekmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Gruodžio 11 d., antradienį, 17 val. VDA Tekstilės galerijoje „Artifex“ (Gaono g. 1, Vilnius) atidaroma Dovilės Gudačiauskaitės paroda „Dream Your Dream“.

Pasak menotyrininkės Justinos Kučinskaitės,  „Dovilės Gudačiauskaitės kūryba intuityvi, jautri ir grafiška, dedikuota vaikystės miestui, kuris yra jos pagrindinis įkvėpėjas. Jos, kaip dizainerės, veikla mados kontekste išsiskiria konceptualumu, atsakingu savo idėjos pagrįstumu. Drabužių kolekcija „Dream Your Dream“, kuri buvo pristatyta šių metų rudens „Mados infekcijoje“ – tai atminties fragmentais sukonstruota istorija,  pavirtusi į naują visumą. Visi elementai, pasak autorės, yra jausminiai, atsiradę neatsitiktinai, tačiau labai palaipsniui, intuityviai, pačioje eigoje.

Parodoje eksponuojama kolekcija pateikiama kaip išbaigta instaliacija, kurioje visumą sukuria skirtingi elementai, švelniai idealizuojantys devintą dešimtmetį. Video filmas (rež. Aurelija Maknytė) iš pirmo žvilgsnio primena tuometinius propagandinius montažus apie socializmo statybą, nes naratyvai panašūs – jaunos šeimos įkurtuvės naujame blokinių namų kvartale, kadrai iš pramonės gamyklų. Bet šis įspūdis trunka neilgai, nes operatoriaus žvilgsnis kasdienines situacijas fiksuoja jautriai, be nereikalingo patoso. Laikmečio esencija pateikiama per dizaino prizmę: baldų ir drabužių stilių, totalitarinę architektūrą, estetizuotus industrinius elementus. Taip išvengiant monumentalių temų ir, kartu, balasto, sukuriama ypatinga nostalgijos vaikystei atmosfera. Ją papildo Modesto Ožerskio fotografijos ir specialiai šiai kolekcijai sukurtas Aisčio Mickevičiaus kvapas.

Autorė apie parodą: „Atmintis susideda iš smulkių detalių, fragmentų, įsirėžiančių mūsų sąmonėje. Visai neatsitiktinai, grįžus  namo, į Lietuvą, prisiminimai mane nunešė į vaikystę. I laiką, kuomet dienų ir nuotaikų netemdė blogas oras, pilkas grindinys, ar juodai baltas vaizdas per televizorių.”

Paroda veiks iki sausio 5 d.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *