Diskusija „Menas ir Galia: kam gieda lakštingala?“ Mint Vinetu knygyne

2015 m. rugpjūčio 3 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
mintvinetu

Tik ką nukėlus Žaliojo tilto skulptūras ir visuomenei pamažu gręžiant žvilgsnį į kitus ideologiškai nevienareikšmius paminklus, DOXA lyg tyčia skelbia naują Redaktorių Temą „Menas ir galia“.

Kol autoriai aštrina plunksnas svarstydami meno kūrinio ir politikos, meno ir ideologijos, kūrėjo ir visuomenės bei daugelį kitų įtampų, kviečiame susitikti diskusijai meno ir galios tema ir pamėginti atsakyti į klausimą: Kam gieda lakštingala?

Kokios esama, būta ir turėtų būti menininko politinės priklausomybės ir atsakomybės? Kodėl iš lietuvių literatūros mokyklinės programos išimti Stalino Saulės vykusio parvežti Petro Cvirkos kūriniai, o štai Salomėjos Nėries eilėraščius vis dar mokomasi atmintinai? Kaip sovietmečio literatūros keliai ir klystkeliai keičia mūsų skaitymą, rašymą ir būdą šiandien suvokti save ir kitą? Ar įmanoma meninė kūryba atsiribojant nuo politinio konteksto? O gal tik tokie kūriniai ir yra patys autentiškiausi?

Apie rašytojo laikyseną visuomenėje, jo politinio ir socialinio angažuotumo (ne)reikalingumą bei kūrėjo ir visuomenės nuomonės santykį rugpjūčio 6 d. 19 val. Mint Vinetu knygyne diskutuos literatūrologė Virginija Cibarauskė, poetas, eseistas ir literatūros kritikas Rimantas Kmita, rašytojas Alvydas Šlepikas ir Antikinės filosofijos doktorantas Vilius Bartninkas. Diskusiją moderuos Ruslanas Baranovas.

Pokalbis be kaltinimų, gražbyliavimų ar demaskacijų. Tiesiog klausiame: kam giedojo ir tebegieda lakštingala?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *