.
2017    11    16

Dingęs Vilnius su Cooltūristėmis

artnews.lt

Lapkričio 19 d., sekmadienį, 14 val. NDG vyks kūrybinės dirbtuvės jaunimui su Cooltūristėmis.

Vilnius dingsta ir keičiasi kasdien – griaunami ir statomi paminklai, pastatai, slenka kalnai. Keičiasi gatvių pavadinimai ir atsiranda naujos gatvės. Kiekviena karta kuria savo miesto vaizdą – fotografuoja, filmuoja, tapo, raižo, kuria eiles. Sekmadienį, pasisėmus įkvėpimo Laimos Laučkaitės kuruotoje parodoje „Vilnius. Topofilija“, dirbtuvių dalyviai kurs prarasto Vilniaus žemėlapius.

Dirbtuvių organizatoriai siūlo dalyviams pavartyti Vilniaus fotografijų, tapybos albumus, paklausinėti tėvų ir senelių apie jų jaunystės Vilnių – kaip vadinosi gatvės, kokias svarbias vietas prisimena. Sukurti daugiasluoksniai ir daugiakalbiai žemėlapiai atvers ne tik vietos, bet ir laiko kaitą mieste.

Cooltūristės – tai anoniminė menininkių grupė, susibūrusi Vilniuje 2005 m. Cool, kultūra, turizmas, moterų kultūrizmas – į visa tai nurodo grupės pavadinimas, o su jų kūriniais galite susipažinti čia.

Į dirbtuves kviečiamas jaunimas nuo 16 metų. Dirbtuvės nemokamos, tačiau reikalinga registracija el. paštu edukacija@ndg.lt.

Dirbtuves remia Lietuvos kultūros taryba