Deimanto Narkevičiaus ir John Smith filmų programa Vilniaus tarptautiniame trumpųjų filmų festivalyje

2015 m. rugsėjo 30 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
vttff

Spalio 8 ir 9 d., ketvirtadienį ir penktadienį, 20 val., Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centre (V. Kudirkos g. 18, Vilnius) Ddešimtasis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis šiemet peržengs tradicines kino teatrų erdves ir dviem vakarams įsikurs dailininkės S. Veiverytės-Liugailienės sieninės tapybos darbu puoštoje kino salėje. Čia bus parodyta specialioji dviejų šiuolaikinių menininkų – lietuvio Deimanto Narkevičiaus ir brito Johno Smitho – filmų programa. Tai unikali galimybė išvysti kūrėjų darbus pirmą kartą rodomus drauge. Du vakarai – dvi skirtingos filmų programos.

Pokalbį su Deimantu Narkevičiumi ir Johnu Smithu moderuos meno kritikė Dovilė Tumpytė.

Deimantas Narkevičius gimė 1964 m. Utenoje, šiuo metu gyvena ir kuria Vilniuje. Vilniaus dailės akademijoje baigęs skulptūros studijas, 1992 m. jis metams išvyko studijuoti į Londoną. Grįžęs į Lietuvą kūrė vietą žyminčius objektus, bet vis labiau augantis domėjimasis naratyvu paskatino įrašinėti interviu ir pokalbius su menininkais, vėliau – per kiną ir video meną eksperimentuoti su įvairiomis naratyvinėmis struktūromis. D. Narkevičiaus kūryba yra sulaukusi plataus pripažinimo tarptautinėje meno scenoje. Jis atstovavo Lietuvą 49-oje Venecijos bienalėje 2001 metais, o 2003 m. dalyvavo 50-sios Venecijos bienalės Molly Nesbit ir Hanso Ulricho Obristo kuruojamoje grupinėje parodoje „Utopia Station“. Nuo 1992 metų dalyvavo grupinėse parodose ne viename reikšmingame šiuolaikinio meno renginyje. 1998 m. pakviestas į Liuksemburgo „Manifesta II“. Jo darbai eksponuoti Londone, Paryžiuje, Briuselyje, Vilniuje, Mančesteryje, Dubline, Vienoje, Briuselyje, Helsinkyje, Stokholme, Ciuriche, Roterdame, Melburne ir daugelyje kitų miestų. Surengė ir asmeninių parodų, tokių kaip 2003 m. „Either True of Fictitious“ Prancūzijos Luaro krašto reginioniniame šiuolaikinio meno fonde bei 2002 m. „Deimantas Narkevičius Project“ Miuncheno „Kunstverein“.

Johnas Smithas gimė 1952 m. Valtamstouve, rytų Londone. Karališkajame meno koledže studijavo kiną. Iš pradžių domėjosi konceptualiuoju menu ir to meto britų kine vyravusiomis struktūrinio kino idėjomis, bet tuo pačiu žavėjosi ir žodinio pasakojimo paveikumu. J. Smitho filmuose dažnai vaizduojamas kasdienis gyvenimas, griaunamos menamos ribos tarp dokumentinio ir vaidybinio kino, reprezentacijos ir abstrakcijos, realybė keičiama ir perkuriama iš naujo, žaismingai nagrinėjama ir demaskuojama kino kalba. Nuo 1972 m. J. Smithas sukūrė virš penkiasdešimties kino, video filmų bei instaliacijų, rodomų viso pasaulio nepriklausomuose kino teatruose, meno galerijose, televizijose. Daugelyje tarptautinių kino festivalių jis yra pelnęs pagrindinius prizus. 2011 metais gavo Paulo Hamlyno fondo apdovanojimą menininkams, o 2013 metais jam atiteko „Film London“ Jarmano apdovanojimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *