Deimanto Narkevičiaus filmas nominuotas tarptautinio Roterdamo kino festivalio Archyvinės medžiagos prizui

2019 m. sausio 23 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Šiuolaikinio meno ir eksperimentinio kino kūrėjas Deimantas Narkevičius tarptautiniame Roterdamo kino festivalyje nominuotas 2019 m. Archyvinės medžiagos prizui (Found Footage Award) už kūrinį Dėmės ir įbrėžimai (2017 m., Lietuva). Naujai įsteigtas festivalio prizas, kurio fondas – 2500-ai eurų, šiemet antrus metus skiriamas su archyvine dokumentine medžiaga dirbantiems režisieriams ir videomeno kūrėjams už išskirtinį šių kadrų panaudojimą bei interpretavimą.

Deimanto Narkevičiaus filmas „Dėmės ir įbrėžimai“ (angl. „Stains and Scratches“) 3D kino formate naujai aktualizuoja XX a. 8 dešimtmečio pradžioje studentų iniciatyva Vilniuje įvykusį Andrew Lloydo Webberio roko operos Jėzus Kristus superžvaigždė(angl. Jesus Christ Superstar“) pastatymą – išskirtinį, nors visuomenei mažai žinomą, sovietmečio alternatyvios kultūros įvykį. Filmas pirmą kartą pristatytas to paties pavadinimo menininko personalinėje parodoje Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje 2017 m. 2018 m. už šį kūrinį Narkevičius gavo pagrindinį „Centaur“ prizą eksperimentinio kino kategorijoje 18-ame tarptautiniame kino festivalyje „Žinutė žmogui“ Sankt-Peterburge ir didįjį 64-ojo tarptautinio Oberhauzeno trumpametražių filmų festivalio prizą. Pastaraisiais metais kūrinys taip pat rodytas 62-ajame tarptautiniame Londono BFI kino festivalyje, 20-ajame tarptautinio kino festivalio „Belo Horizonte“ konkursinėje programoje Minas Gerais, Brazilijoje ir menininko filmų programoje Pompidou centre Paryžiuje.

 Tarptautinis Roterdamo kino festivalis yra vienas iš didžiausių pasaulio filmų festivalių, per 12-a dienų gausiai mėgėjų ir profesionalų auditorijai pristatantis nepriklausomų kino ir videomeno kūrėjų darbus, iš viso – daugiau nei penkis šimtus ilgo ir trumpo metro filmų iš daugiau nei penkiasdešimties pasaulio valstybių. Jau 48-asis festivalis šiemet Roterdame vyks sausio 23-vasario 3 dienomis ir tarp visų kitų konkursinių programų pristatys ir Archyvinės medžiagos prizo selekciją. Apdovanojimo laureatą išrinks šiųmetinė prizo žiuri – kino kūrėjas Ericas Baudelaire’as, kino istorikas James’as Steffenas ir Sound and Vision“ archyvų departamento vadovas Tomas de Smetas. Narkevičiaus kūrinys yra vienas iš vienuolikos šiam prizui nominuotų darbų, tarp kurių – pretendentai iš Didžiosios Britanijos, Belgijos, Vokietijos, Kanados, Kolumbijos ir Rusijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *