Dano Aleksos personalinė paroda „75 kilogramai ir spindulys“ galerijoje „Si:said“

2021 m. birželio 9 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Iki liepos 2-osios galerijoje „Si:said“ (Daržų g. 18, Klaipėda) veikia Dano Aleksos personalinė paroda „75 kilogramai ir spindulys“.

Parodos autorius lankytojus kviečia pasivažinėti miesto gatvėmis maršrutiniu autobusu. Kūnas amortizuoja gatvių nelygumus, posūkiuose juntama įcentrinė jėga, kuri apskaičiuojama kūno svorį padauginus iš autobuso greičio pakelto kvadratu ir gautą rezultatą padalinus iš posūkio spindulio. Kažkuriuo momentu sąmonė ištrūkusi iš kūno nubėga namų sienomis, žmonių siluetais, reklamų užrašais, užkliūdama už medžių šakų, pranerdama požeminėmis perėjomis. Budrumas sugrįžta po kelių minučių. Susivokiame priklausę miestui. Žemėlapių fragmentai, gatvių linijos, tvarkaraščių minutės, sankirtos, persėdimai, vėlavimai – visa tai aplinkybių erdvė, į kurią nukelia parodos maršrutas.

Danas Aleksa (g. 1971) – skulptorius, objektų, instaliacijų ir performansų kūrėjas. 1997-aisiais baigė Vilniaus dailės akademiją ir įgijo skulptūros specialybę. Parodose dalyvauja ir rengia personalines parodas nuo 1997 m. 2012-aisiais metais tapo Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos nariu. Gyvena ir kuria Vilniuje.

Dano Aleksos nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *