Audio žurnalas
. PDF
2015    12    09

Ciklo „Knyga iš ateities“ antroji sesija: NERO paskaita apie remedijavimą ŠMC skaitykloje

artnews.lt

unnamed-6

Gruodžio 11 d., penktadienį, 18 val., ŠMC skaitykloje vyks ciklo „Knyga iš ateities“ antroji sesija: NERO paskaita apie remedijavimą.
Skaitymo grupės susitikimas: gruodžio 12 d., šeštadienį, 14 val., ŠMC skaitykloje.

Belgų menininko Marcelio Broodthaerso kūrybą galima traktuoti kaip vieną pirmųjų post-medijinės praktikos pavyzdžių. Broodthaerso „Un Voyage en Mer du Nord“ (1973-74) dėl savo tikslingo informacijos pertekliaus yra kūrinys, demonstruojantis, kad medijos yra esmiškai nestabilios ir neapibrėžiamos, o erdvė tarp kelių medijų niekada nėra vienmatė.

Šiandien, knygos idėja apskritai yra laisviau atsiejama nuo klasikinio knygos vaizdinio. Naujųjų technologijų ir medijų paplitimas pavertė knygą į kompleksišką kultūrinį objektą – dažną re-medijavimo atvejį. NERO agentūros atstovai – redaktorius Valerio Mannucci ir grafikos dizaineris Federico Antonini, apžvelgs kontraversiškus knygos pavidalo pavyzdžius, iliustruojančius re-medijavimo bei kitas būklės kismo sampratas.

NERO prasidėjo 2004 metais Romoje, kaip nemokamas kultūrinis žurnalas, bet kelių metų bėgyje virto į vieną geriausiai žinomų ir įtakingiausių institucijų Italijos meno scenoje. Tai agentūra, dirbanti kultūros ir vizualiųjų menų srityse įvairiuose sektoriuose bei formatuose, tokiuose kaip: leidyba, kultūros kritika ir tyrimai, konsultavimo paslaugos, grafikos ir knygų dizainas, renginių ir parodų kuravimas. Šias veiklas NERO traktuoja kaip vienas kitą papildančius įrankius, padedančius perteikti istorinės ir socialinės dabarties idėjas bei problemas. Vienas iš pagrindinių NERO tikslų yra peržengti disciplinų ribas ir apimti naujus, daugiaformačius tyrimo būdus.

Daugiau apie projektą „Knyga iš ateities“ skaitykite čia.

Įėjimas nemokamas. Renginiai vyks anglų kalba. Registracija į skaitymo grupę: ruta@cac.lt

Projektas „Knyga iš ateities“, inicijuotas Bilbao meno centro „Bulegoa z/b“, yra ES programos „Kūrybiška Europa“ remiamo projekto „Corpus“ dalis. Projekto pristatymą Vilniuje remia Lietuvos kultūros taryba. „Corpus“ yra tarptautinis institucijų tinklas, inicijuojantis ir prodiusuojantis performanso meno kūrinius. Tinkle dalyvauja institucijos „Bulegoa z/b“ , Bilbao; „If I Can’t Dance, I Don’t Want To Be Part Of Your Revolution“, Amsterdamas; festivalis „Playground“ („STUK“ ir „M“ muziejus“), Levenas; „Tate Modern“ muziejus, Londonas; „KW“ Šiuolaikinio meno institutas, Berlynas; ir Šiuolaikinio meno centras, Vilnius.