Bob Bicknell-Knight kūrinys „The Forest” projektų erdvėje „Swallow” ir SODAS 2123

2022 m. gegužės 20 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Balandžio 27 d. projektų erdvėje Swallow (Vitebsko g. 23, Vilnius) veikė SODO 2123 rezidencijų programos dalyvio Bob Bicknell-Knight interaktyvus kūrinys „The Forest” (liet. Miškas).

Bob Bicknell-Knight (UK) yra tarpdisciplininis menininkas, kuratorius bei rašytojas, dirbantis su tapybos, skulptūros bei skaitmeninėmis medijomis. Jo kūrinius įtakoja sekimo kapitalizmo bei interneto hyper-vartotojiškumo temos. Menininkas tyrinėja automatizuoto darbo idėjas, globalines galios struktūras, technokratinį autoritarizmą, taip pat kritiškai analizuoja šiuolaikines technologijas. Rezidencijos metu Bob Bicknell-Knight plėtojo interaktyvų meno kūrinį „The Forest” bei kūrė jį lydinčią tapybos darbų seriją.

„The Forest” (darbinis pavadinimas) yra vis dar vystomas kūrinys, perkeliantis žiūrovus į apleistą vietovę kalnuose. Nežinomas įvykis nutikęs praeityje, privertė šios vietos gyventojus palikti savo namus bei užleisti vietą gamtai, kuri transformavo žmogaus sukurtas ir paliktas struktūras. „The Forest” – tai kūrinys, tyrinėjantis stebėjimo kultūras, apokaliptinę ateitį bei spėjimus kaip įvairūs reliktai ir istoriniai artefaktai bus suprasti ateities kartų. Galų gale, tai kūrinys kuriame mąstoma apie žmogaus siekius įtakoti aplinką ir apie žmoniją, kuri tarytum virusas tera-formuoja ir lėtai naikina planetą.

Projekto partneriai: projektų erdvė Swallow.

Nuotraukos: Bob Bicknell-Knight

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *