Birželio 16 d. „Tebūnie naktis“ renginiai NDG

2012 m. birželio 14 d., Ketvirtadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Naktį iš birželio 16 į 17 d. Vilniaus miesto gyventojus ir svečius kvies šeštoji „Kultūros naktis“, kurioje intensyvią renginių programą paruošė ir Nacionalinė dailės galerija. Birželio 16 d., nuo 17.30 įėjimas į galeriją bus nemokamas. Kultūros naktinėtojai iki 23 val. galės pasivaikščioti po pastatą su galerijos vadove Lolita Jablonskiene, menininkas Dainius Liškevičius surengs tris ekskursijas po savo parodą, susitikimas su tapybos kūrinių restauratore ir sudalyvauti kitose kultūrinėse pramogose.

Visa renginio „Nacionalinė dailės galerija. Užkulisiai.“ programa:

12.00 – 23.00

Apsilankymas XX–XXI a. Lietuvos dailės ekspozicijoje (II-III aukštas). Įėjimas nuo 17.30 iki 23 val. nemokamas. Nuo 12.00 iki 17.30 reikia įsigyti bilietą.

17.30 – 18.30

Iš restauracijos dirbtuvių. Edukacijos centras.

Susitikimas su Žymante Kasperavičiene, Prano Gudyno restauravimo centre dirbančia tapybos restauratore. Susitikime dalyviai turės progą pažinti galerijoje pristatomus Lietuvos dailės kūrinius iš restauratoriaus perspektyvos: į ką pirmiausia atkreipia dėmesį, ką kūriniuose įžvelgia, kaip vertina besikeičiančias tapybos technologijas žmonės, besirūpinantys jų išlikimu. Dalyviai pamatys nuo lankytojo akių paslėptą paveikslų pusę, galės sužinoti, kas yra restauratoriaus pasas, užduoti rūpimus klausimus.

Dalyvių skaičius ribotas: registruotis su prierašu RESTAURATORIUS iki birželio 15 d. 12 val. el.p. zivile@ndg.lt.

18.30 – 19.30

Linksmasis klausimų-atsakymų konkursas. II aukšto kairysis balkonas. Žaidėjų žinios bus įvertintos prizais, o norintys daugiau sužinoti apie XX – XXIa. Lietuvos dailę, atsakymus į klausimus galės rasti pastovioje galerijos ekspozicijoje.

20.00 – 22.00

Apie savo projektą „Muziejus“ pasakos Dainius Liškevičius. Jis surengs tris autorines ekskursijas – 20-ą, 21-ą ir 22-ią valandą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *