Austėjos Vilkaitytės šokio performansas „Violeta Sallonen. Išoriniai pojūčiai“ ŠMC

2015 m. gruodžio 14 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
austeja

Gruodžio 16 d., trečiadienį, 19:30 ŠMC kino salėje vyks Austėjos Vilkaitytės šokio performansas „Violeta Sallonen. Išoriniai pojūčiai“.

Šokėjos Austėjos Vilkaitytės alter ego Violeta Sallonen gimė kaip menininkės personažas. Tai moteris, kuri šoka viena, dėvi violetinius naktinius, atlieka išdaiktinimo ritualus, dalinasi gyvenimo Fabijoniškėse ir Justiniškėse relikvijomis, atsiminimais ir pažadais. Išdaiktinimo ritualas – tai daikto prasmės išreiškimas kitu, ne daiktišku būdu. Austėja Vilkaitytė telepatinio šokio metu išdaiktina rajoninio gyvenimo bute objektus – baldų, grindų paviršius, puokštes, plaukų tiesintuvą – per jų išorinius pojūčius, per šokio judesį ir savo pačios kuriamą telepatinį ryšį su objektais ir susirinkusiais vakaro svečiais. „Violeta Sallonen. Išoriniai pojūčiai“ yra naujas šokio kūrinys, sukurtas ŠMC Kino salėje.

Idėja, choreografija: Austėja Vilkaitytė
Choreografinė ištrauka: Agnietė Lisičkinaitė
Techninis pasirengimas: Antanas Dombrovskis, Vselovodas Kovalevskis
Kuratorė: Monika Lipšic

Austėja Vilkaitytė (g. 1985) yra šokėja ir choreografė, ji mokėsi Šiuolaikinio šokio Islandijos meno akademijoje LHI, Helsinkio teatro akademijoje TEAK, Salzburgo eksperimentinio šokio akademijoje SEAD. Šiuo metu gyvena tarp Vilniaus ir Berlyno. Menininkė koncentruojasi į naujos choreografijos paieškas, tiria meditatyvias praktikas, ieško šokio, atsirandančio per telepatinį ryšį.

Pasirodymas vyks anglų kalba, įėjimas nemokamas.

Pasirodymas „Violeta Salonen. Išoriniai pojūčiai“ yra dalis naujos performanso meno ir gyvų renginių programos PAŽADŲ MĖNUO dalis. Šioje programoje pristatomas Ievos Misevičiūtės teatrinis performansas „Liežuvio doktoratas“, jos kūrybinės dirbtuvės „Giluminės kaskados“ (abu renginiai atidėti iki gegužės mėnesio), Styrmir Orn Gudmundsson „Mirties šou“, Austėjos Vilkaitytės „Violeta Salonen. Išoriniai pojūčiai“, menininkų kolektyvo (Jurgis Paškevičius, Alissa Šnaider, Aapo Nikkanen, Monika Lipšic) performansas „Remiantis tikra įvykiais“. PAŽADŲ MĖNUO prasideda gruodį ir tęsiasi kitais metais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *