Audronės Petrašiūnaitės paroda „Mano Liza eina pasivaikščioti“ V. K. Jonyno galerijoje, Druskininkuose

2015 m. rugsėjo 9 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
A Petrasiunaite_Mano flamenko_2010 m. 146 125

Rugsėjo 11 d., penktadienį, 17 val.  V. K. Jonyno galerijoje (M. K. Čiurlionio g. 41, Druskininkuose) įvyks Audronės Petrašiūnaitės parodos „Mano Liza eina pasivaikščioti“ atidarymas.

Paroda žiūrovą pakviečia į netikėtą pasivaikščiojimą kartu su autorės tapyta „Mano Liza“, žadėdama netikėtas, alogiškas situacijas, į kurias patenka jos paveikslų herojai. Autorė suteikia galimybę žiūrovui pakeliauti iliuzijų ir realybės, poetiškų nuojautų ir dramatiškų išgyvenimų takais, formuodama tik jai vienai būdingą vaizdinių pasaulį.

Geriausiai A. Petrašiūnaitės kūrybą apibūdina prof. Algio Uždavinio žodžiai: „Darbais kuriame savo istoriją tarsi stebuklingą mitą, kuris tampa savotišku veidrodžiu, rodančiu regimus neregimos mūsų sielos pavidalus. A. Petrašiūnaitės tapyba yra jos gyvenimo metraštis, todėl stilistiniai kūrybos periodai ir kintantys būties suvokimo akiračiai šiuo atveju idealiai sutampa. Audronė Petrašiūnaitė priklauso tai dailininkų kategorijai, kurie negali nekurti, nes tapyba jiems yra gyvenimo duona, išpažinties ir bendravimo priemonė.“

A. Petrašiūnaitė daug kartų yra surengusi personalines parodas Vilniuje, Kaune, Vokietijoje, apdovanota Art Vilnius, 2012 metų parodoje Metų tapytojos nominacija, aukščiausiomis menininko stipendijomis, jos darbų yra Lietuvos dailės ir Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuose, privačiuose rinkiniuose Lietuvoje ir užsienyje. Iki 2010 m. dailininkė dėstė tapybą Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto studentams (docentė). Petrašiūnaitės darbai reprezentavo Lietuvą tarptautinėse tapybos bienalėse ir parodose Vokietijoje, Liuksemburge, Belgijoje ir kitur.

Paroda veiks iki spalio 26 d.

Parodos kuratorė Vida Mažrimienė.

Iliustracijoje: Audronė Petrašiūnaitė, Mano flamenko, 2010.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *