Atviros studijos 4: Marija Jociūtė, Dalia Mikonytė ir Lina Zaveckytė projektų erdvėje „Malonioji 6“

2015 m. 16 rugsėjo d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Atviros_studijos_4

Rugsėjo 25 d. 18 val. LTMKS projektų erdvėje „Malonioji 6“ (Malonioji g. 6, Vilnius) vyks projekto Atviros studijos 4: Marija Jociūtė, Dalia Mikonytė ir Lina Zaveckytė rezultatų pristatymas.

Virtualios ekskursijos (lankomos iš Malonioji 6):
rugsėjo 19 d. 17val. ekskursija po Vieną,
rugsėjo 24 d. 18 val. – po Stambulą.

Studijos atviros: 2015 09 14 – 09 25 d. 15 – 19 val.

LTMKS projektų erdvę „Malonioji 6“ dvi savaites fiziškai bei virtualiai dalinsis fotografės, kuriančios ne tik fotografiją. Menininkes domina kasdienybės reiškiniai ir ritualai, tampantys nebe tokiais kasdieniškais juos apmąstant, taip pat ir mąstymo struktūros bei modeliai, kuriais suprantame ir kuriame pasaulį. Kokiu būdu vyksta kismai ir kaip atrodo jų tarp-būsenos? Kur riba tarp svarbių reiškinių ir nesvarbių smulkmenų? Kokia yra fizinės studijos erdvės svarba nūdienos menininkui ir kaip ši erdvė gali pavirsti minčių erdve? Šie klausimai ir problemos vienija kūrėjų smalsumą bei stimuliuoja kūrybiškumą. Atvirų studijų metu menininkės kurs objektus, tekstus, veiksmus ir žais masteliais, kultūros artefaktais bei kalba.

Marija Jociūtė (g. 1988) įgijo Audiovizualių menų bakalauro ir magistro laipsnius Vilniaus dailės akademijoje. Šiuo metu gyvena ir kuria Vienoje (Ausrijoje). Kūryboje tiria skirtingas kasdienio gyvenimo mąstymo struktūras, jų atsiradimo būdus ir buvimo poveikius.

Dalia Mikonytė (g. 1986) – menininkė ir tyrėja. Menininkių grupės Cooltūristės ir LTMKS (Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos) narė. Jos kūrinių centre – intymi erdvė ir laikas, asmeninės patirtys, moters tapatybė ir jos reprezentacija, ženklai ir tikrovė, feminizmas. Dalios interesai ir inspiracijos balansuoja tarp istorijos ir šiuolaikinio meno, teorijos ir sentimentų.

Lina Zaveckytė (g. 1988) įgijo Fotografijos bakalauro ir magistro laipsnius Vilniaus dailės akademijoje. Ją domina fiziniai ir mentaliniai pokyčiai bei kaip galima juos patirti kaip tarpinę būseną.

Atviros studijos – atviras procesas – LTMKS projektas siekiantis skatinti menininkų tarpusavio bendradarbiavimą, „pokalbį“ meninėmis praktikomis, kartu atveriant duris publikai skatinti publikos įsitraukimą į meninį procesą bei užmegzti dialogą tarp menininko ir publikos. Žinomiems menininkams tai galimybė realizuoti savo idėjas už savo įprastinės studijos ribų, o jauniems – pristatyti savo kūrybines praktikas viešai.

Renginys Facebook: https://www.facebook.com/events/1499959220296972/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *