Audio žurnalas
. PDF
2013    10    08

Architektūros fondas kviečia į Davido Fricko paskaitą "Rūmai, vestibiuliai, nišos ir virtuvės - verčiant archyvinę prozą septynioliktojo amžiaus Vilniaus žemėlapiais ir planais"

artnews.lt

archfondas

Šį antradienį, spalio 8 d. Architektūros fondas kviečią į profesoriaus Davido Fricko paskaitą „Rūmai, vestibiuliai, nišos ir virtuvės – verčiant archyvinę prozą septynioliktojo amžiaus Vilniaus žemėlapiais ir planais” VDA Titanike (aud.112).

Kodėl tai, kas regis mums ranka pasiekiama – įdomiau ir tikriau atrodo iš šalies? Ką atskleidžia bendros Lenkijos ir Lietuvos valstybės XVI ir XVII a. istorijos, literatūros ir kultūros tyrimai?  Kodėl ir kaip XVII amžiaus Vilnių nagrinėja,  slavistikos, literatūros bei Rytų ir Centrinės Europos istorijos profesorius David Frick, kuris yra gerai žinomas XVI ir XVII a. Lietuvos ir Lenkijos valstybės istorijos ir kultūros tyrinėtojas?

Visus šiuos ir panašius klausimus galėsite užduoti GYVAI, nes profesorius skaitys viešą paskaitą Vilniuje. Trumpo vizito metu jis pristato neseniai išleistą naują knygą Kith, Kin, and Neighbors: Communities and Confessions in Seventeenth-Century Wilno* apie gyvenimą multikultūriniame Vilniuje XVII a., kurioje aiškinasi, kaip iki Abiejų Tautų Respublikos pabaigos Vilniuje sugyveno skirtingų tautybių bei tikėjimų žmonės.

Paskaitoje bus pristatomi mentaliniai XVII amžiaus vilniečių savojo miesto tyrimo žemėlapiai; etnokonfesinė  namų valdos topografija ir gyvenimo modeliai; nagrinėjamos bendro su-gyvenimo tarp skirtingų tautybių ir konfesijųproblemos; privačių asmenų ir skirtingų tautybių korporacijų viešos erdvės naudojimo klausimai; konkuruojančių viešų ir asmeninių kalendorių ir laiko problemos diversiškoje bendruomenėje.

Pasimatykime Titanike Maironio 3, 112 Auditorijoje

Paskaita vyks anglų kalba

Iėjimas laisvas

 

Paskaitą pristato JAV ambasada Vilniuje,  organizaciniai partneriai VŠĮ Architektūros fondas ir Vilniaus dailės akademija

* Knyga yra apie gyvenimą multikultūriniame Vilniuje XVII a., kuriame aptinkama lenkų, lietuvių, vokiečių, žydų, totorių bei rusėnų kilmės gyventojų. Iki Abiejų Tautų Respublikos pabaigos Vilniuje greta vieni kitų harmoningai, o kai kada ir nelabai, gyveno Romos katalikai, Graikų apeigų katalikai (unitai), ortodoksai, liuteronai, kalvinistai, kurie visi mėgavosi (arba bent jau galėjo reikšti pretenzijas) tam tikromis įstatymo nustatytomis protekcijomis ar privilegijomis…