Antrasis „In Focus“ debiutas – Kristina Sereikaitė Vilniaus fotografijos galerijoje

2010 m. rugpjūčio 30 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
Kristina_Sereikaite_Is serijos_Esu Busiu

„In Focus“ įsibėgėja: rugsėjo 2 d. 18 val. Vilniaus fotografijos galerijoje įvyks dar vienas festivalio  debiutas – bus pristatyta Kristinos Sereikaitės paroda „Esu. Būsiu“. Jos kuratorė Eglė Deltuvaitė teigia, kad išskirtinis autorės bruožas jaunųjų Lietuvos fotografų tarpe – išjausta režisūra.

Šioje parodoje yra atskleidžiamos ribinės moteriškos sielos būsenos, kurios nepriklauso nei nuo amžiaus, nei patirties. Fotografijose išreiškiamas gyvenimo instinktas prieš bauginančią realybę. Tai moterų klaidžiojimas užburtame rate, kai jos vengia akistatos su savimi – tuomet būties siaubas virsta asociacijomis ir atvirkščiai.

Projektas buvo kuriamas keletą metų: studijuodama ir dirbdama kino projektuose, autorė ieškojo personažų, kurių pasirinkimas buvo išskirtinai svarbus šiam ciklui.

Anot K. Sereikaitės, šioje serijoje ji bando giliau pažvelgti į moters pasaulį  bei jos prigimtį. „Tai tarsi mikronaratyvas, kuriame vaizduojamos moters pasaulio būsenos“, teigia ji. Kuo gi ypatinga yra moters aura? Moteris gali suteikti gyvybę, kuri yra visa ko pagrindas ir esmė.  Jos, kaip ir gyvūnijos pasaulyje – patelės ginančios savo jauniklius, gali būti žymiai žiauresnės ir negailestingesnės, bet tuo pačiu metu turėti didesnį jautrumo, švelnumo ir subtilumo jausmą, nei priešingos lyties atstovai.  Todėl savo nuotraukų serijoje stengiausi užčiuopti  būtent tai, ką jos turi išskirtinio, – paaiškina K. Sereikaitė.

Fotografas, kritikas Gytis Skudžinskas šias fotografijas apibūdino kaip kinematografiškas: „Akivaizdžiai režisuoti ir tarpusavyje neretai vos apčiuopiamomis gijomis sujungti vaizdiniai byloja apie užkadryje paliktą pagrindinį pranešimą, atvaizdų keliapakopiškumą ir paslankumą keičiant naratyvą. Tirštai nuorodomis, ženklais ir kartkartėmis citatomis prisodrinti fotolakštai suvokėjui palieka laisvę sukurti savo trumpametražinį trilerį.“

Tad stebint fotografijas pojūtis, jog riba tarp „esu“ ir „būsiu“ –  paslaptinga ir  neapibrėžiama tik dar labiau sustiprės. Šįkart svarbiausia bus nemeluoti sau, o pripažįstant savo tikrąjį „aš“ ir nepasiduodant savisaugos instinktui, priimti ir pripažinti visus pojūčius, kurie apims žvelgiant į fotografijas.

Ši paroda šių metų lapkričio 12-21 dienomis taip pat bus pristatyta „Artfiler“ galerijoje, festivalyje „Fotografijos mėnuo“, Paryžiuje.

Trumpai apie autorę:

2005m. Kristina Sereikaitė tapo Prancūzų kultūros centro Robert Doisneau garbei organizuoto fotografijos konkurso laureate, po to iškart sekė pirmoji jos personalinė paroda „Kelionė be bagažo“, Prancūzų kultūros centre, Vilniuje.

Tais pačiais metais baigusi fotografės specialybę Vilniaus Statybos ir Dizaino kolegijoje, toliau  stažavosi Nacionalinėje fotografijos mokykloje Arlyje, Prancūzijoje.

Nuo 2007 metų  dalyvauja grupinėse parodose Prancūzijoje, kurių metu  pristatomi menininkės foto bei video darbai – 2007 m. grupinė paroda “W.I.P”, Arlio tarptautiniame fotografijos festivalyje, 2009m. – Strasbūro STIMULTANIA galerijoje.

Paroda veikis iki rugsėjo 13 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *