Antano Gerliko paroda „Adatos akis“ ŠMC vitrinoje

2011 m. sausio 24 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Sausio 26 d., trečiadienį, 18 val. ŠMC vitrinoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) atidaroma Antano Gerliko paroda „Adatos akis“. Paroda atskleidžia asmeninės ir kosmologinės erdvės, laiko bei pasakojimo sąveikos galimybes.

Iš pirmo žvilgsnio „Adatos akis“ susideda iš keturių filmo kadrų, kurie projektuojami vienas po kito skirtingais intervalais. Viename jų matoma nuo lentynos krentanti knyga „A Modern Comedy“ (liet. „Šiuolaikinė komedija“), antrame – su rutuliu balansuojanti gimnastė, trečiame – Molėtų astronomijos observatorijos centro patalpose į orą išmesta tuščia dėžutė (šis kadras yra iš menininko filmo „Sekant skirtingo kvapo takus“, 2010 m.), o ketvirtame – lyg kosminiai objektai iš naktinio dangaus krentančios snaigės.

Filmas-paroda „Adatos akis“ neturi apibrėžtos pradžios ar pabaigos – žiūrovai su kūriniu susiduria ir išsiskiria skirtinguose asmeninio bei kosminio erdvėlaikio taškuose. Filmo kadrų suvokimas keičiasi priklausomai nuo jų rodymo intervalo. Naujas tų pačių elementų montažas laike kuria pasakojimą, kuris trunka visą parodos laiką.

Antanas Gerlikas (g. 1978 m. Plungėje) Vilniaus dailės akademijoje studijavo skulptūrą, gyvena ir dirba Vilniuje.

Paroda veiks iki vasario 13 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *