Anna Chostegian paroda „Prarasto laiko beieškant (rekonstrukcija)” VDA galerijoje „Akademija”

2023 m. gegužės 5 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Iki gegužės 5 d. VDA galerijoje „Akademija” (Pilies g. 44/Latako g. 2, Vilnius) veikia Anna Chostegian paroda „Prarasto laiko beieškant (rekonstrukcija)”.

Virtęs atsiminimu, įvykis neišvengiamai tampa nuolatinės rekonstrukcijos grandinės dalimi – nuo to momento kiekvienas atsiminimas bus koreguojamas žmogaus suvokimo, vaizduotės ir ankstesnės patirties kaleidoskopo bei nuolatinės laiko tėkmės. Su kiekviena rekonstrukcija užpildoma vis nauja spraga, kol galiausiai liekama su klausimu: ar tai iš tikrųjų įvyko?

2021 ir 2022 m. vijausi įvykius, o tiksliau, prisiminimus, kurie būtų įvykę, jei nebūtų užklupusi pandemija. Nostalgijos jausmas laikui, kurio nepatyriau, pastūmėjo mane konstruoti savotišką alternatyvų naratyvą apie išgyventą laiką ir ieškoti prarasto laiko. Perkelti praeities what ifs į dabartį, apjungiant abi laiko juostas. Pasipriešinti laiko praradimui ir nesugrįžtamumui fiksuojant, dokumentuojant, sluoksniuojant ir kartojant. Patirti Nidą – erdvę, kurioje pirmą kartą buvo patirta atminties rekonstrukcija ir iškreiptas laikas. Praėjusių metų pavasarį pagaliau galėjau rekonstruotais prisiminimais ir paieškų rezultatais pasidalinti su kitais, nors ir trumpam.

Dabar, praėjus beveik metams vėl grįžtu į galerijos erdvę, kad rekonstruočiau tą prisiminimą – įvykį, kuris šįkart iš tiesų įvyko. Ši rekonstrukcija nebus tiksli, nesvarbu kiek pastangų būtų įdėta. Ji niekada neturėjo šanso būti tiksli, nes kiekvienas elementas pradėjo savo kelionę kaitos ir irimo procesais, sukeltais laiko. Iškraipomas garsas ir vaizdas, pamažu ištrinama ir užpildoma vis daugiau spragų, negrįžtamai jas pakeičiant. Negrįžtamai keičiant ir mane.

Bet gal tai ir buvo viso to esmė. Pagaliau paleisti ir leisti dalykams galutinai išsikreipti. Leisti kaitai įvykti.

Anna Chostegian (g. 2000) vaikščiotoja, atminties konservuotoja, atsitiktinumų kolekcininkė, pasikliaudama analogines medijas ir technikas kaip giliaspaudę, analoginę fotografiją, juostinius grotuvus ir videokameras, tyrinėja atminties, laiko ir tapatybės temas. Šiuo metu studijuoja Vilniaus dailės akademijoje, grafikos magistro studijose.

Fotografijos: Gediminas Jasinskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *