Andriaus Kviliūno ir Mindaugo Pauliuko paroda „Iš pašalies į pakraštį“ Senamiesčio menininkų galerijoje/dirbtuvėje

2017 m. spalio 16 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Spalio 21 dieną, šeštadienį, 17 valandą. Senamiesčio menininkų galerijoje/dirbtuvėje (Totorių 22 – 4, Vilnius) atidaroma Andriaus Kviliūno ir Mindaugo Pauliuko tapybos paroda „Iš pašalies į pakraštį“.

Iš pakraščių į paraštes

Parodos idėja gimė, kai mažame su garbinga istorija pasienio miestelyje plenero metu susitiko 20 metų nesimatę du dailininkai, pažįstami iš studijų Vilniaus Dailės Akademijoje laikų: Andrius Kviliūnas ir Mindaugas Pauliukas. Gaivus provincijos oras suveikė specifiškai ir du dešimto dešimtmečio VDA auklėtiniai, tapantys panašiai subrandintu stiliumi sukurpė šią parodą. Tad koks gi reportažas iš pakraščių? Mindaugas Pauliukas apie savo kūrybą: „ Konstatuoju, kad gyvenimas prie valstybinės Lietuvos sienos, Kudirkos Naumiestyje, kūrėjui leidžia elgtis absoliučiai chuliganiškai: nesirūpinti populiarumu, nepaisyti madų arba globalių profesionalių tendencijų, nekariauti dėl projektų ir iš vis nebūti matomam. Tiesiog būti. Maža to, dar ta nepaprasta laisvė užstrigti kuriame nors iš XX a. pr. spalvinių stilių – ar impresionizme, ar ekspresionizme ir nelaikyti savęs beprasmiškai pasenusiu. Nes pakraščiuose aukštosios kultūros kaip ir nėra, čia yra ramus ir nepagražintas gyvenimas. Epiškasis lietuviškas peizažas, tikri, tačiau mitologizuoti gyvenimiški personažai“.

Kitas atvejis kūrybinio gyvenimo paraštėse – Andrius Kviliūnas. Tai garsus videomeninkas, tačiau nepamiršęs tapybos ir net kūrybingai pulsuojantis. Andrius gyvena ir kuria Vilniuje, tačiau tam tikra prasme – kūrybinio gyvenimo paraštėse. Toli nuo meninio gyvenimo šurmulio, įtampų besistumdant prie projektų ir dotacijų, kūrėjų stipendijų, konkursų, konkurentų turgaus, laužančių galvą koncepcijų ir pasaulėžiūrinės šizofrenijos. Andrius kuria kažkur šone ir mokinasi būti žmogumi. Mūsų kūrybos bendrumas – tai sąlyginis nonkomformizmas, dėmesys figūrai ir humanizmas. Be abejo, su šiek tiek ironijos…

Tai tiek apie mūsų parodą. Ir prašymas kritikams: neliaupsinkite mūsų darbų, rašykite ir sumalkite mus į miltus.

Mindaugas Pauliukas ir Andrius Kviliūnas

Paroda veiks iki lapkričio 11 dienos.

Iliustracijoje: A. Kviliūnas. Du draugai ir durys į šviesą. 2017 m

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *