Algio Kasparavičiaus paroda „Įkandin Savęs“ Šv. Jono gatvės galerijoje

2013 m. sausio 18 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
plakatas_kasparavicius

Sausio 25 d., penktadienį, 17 val. Šv. Jono gatvės galerijos rūsiuose atidaroma skulptoriaus Algio Kasparavičiaus paroda „Įkandin Savęs“.

Algis Kasparavičius Vilniaus dailės akademijoje 2005 m. magistro laipsnį apsigynęs menininkas, savo parodinę veiklą pradėjo 2000 metais. Autorius neapsiriboja tradicinėmis skulptūros plastikos išraiškomis, o darbo medžiaga dažnai tampa asociatyvinis, literatūriškas mąstymas, įformintas, tokiomis skulptūrai nebūdingomis priemonėmis, kaip audinys ar siūlai. Pastaraisiais metais savo darbais tyrinėja žmogaus savijautos ir emocijų ryšį, tiek su savimi, tiek ir su jį supančia aplinka.

Parodoje „Įkandin Savęs“ juslėmis suvokiamas pasaulis priešpriešinamas idėjų pasauliui, o galerijos rūsiai tampa tarsi Platono „Olos alegorija“. Čia tarsi sumaišomos liaudiškoji: posakių, patarlių ir taip vadinama aukštoji/filosofijos kultūros. Šiuolaikiniai žmonės, kaip niekad panašūs į anuos Platono oloje. Žmogiškos būsenos, jausmai, o šiuo atveju –ne\išsipildę lūkesčiai įkūnijami atvaizdų pagalba. Autorius atvaizdams, būdingą nenuoseklumą papildo nuspėjama tekstine išraiška. Kiek drąstiškais liaudies posakiais: ,, sukąrti visus šunis,, ,,o kur čia šuo pakastas,, – kurie, nepaisant jų jau sunkiai beatsekamos kilmės, dar dažnai tebevartojami šnekamojoje kalboje. Pasirinktos priemonės, kaip siuvinėjimas ant drobės simbolizuoja ilgą, kantrų savigraužos, problemų nesprendimo, permetimo kitiems procesą, o sudužusių veidrodžių atspindžiai pabrėžia parodos dualizmą – sprendimų paieškos niekada neturi baigtis.

Algio Kasparavičiaus parodą „Įkandin Savęs“ galima bus apžiūrėti Šv. Jono gatvės galerijoje sausio 25 – vasario 16 dienomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *