Algio Griškevičiaus paroda „Yra šalis….“ galerijoje „Meno niša“

2009 m. gruodžio 9 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
Sliauziantis_2009_a-200-pl.-500_medis

2009 m. gruodžio 11 d. 18 val. galerijoje „Meno niša“ bus atidaryta  Algio Griškevičiaus tapybos ir objektų paroda „Yra šalis…“ bei pristatyta pirmoji autoriaus fotografijų knyga „Mikališkių stebuklai“.

Parodoje – per pastaruosius dvejus metus sukurti tapybos darbai „Skulptūrų parkas“,  „Prisiminimai apie tylą“, „Apleisti atrakcionai“ ir daugelis kitų bei objektai: „Šliaužiantis“, „Pavasario linksmybės“ ir „Tupintis“.

Menininkas save vadina susapnuoto gyvenimo realistu. „Ir fotografija ir tapybos darbais bandau papasakoti istoriją. Tik tapyboje gal kiek daugiau ilgesio ir neapibrėžtumo, o fotografijose daugiau ironijos ar net sarkazmo. Mano, kaip menininko uždavinys – išmokti sustabdyti laiką“, – pasakoja Algis.

Parodos atidarymo metu bus galimybė pavartyti ir pirmąją leidyklos „Tyto Alba“ išleistą autoriaus fotografijų knygą „Mikališkių stebuklai“, kurioje publikuojamos visos iki šiol sukurtos serijos „Zodiako ženklai“ (2007), „Mikališkių stebuklai“ (2008), „Cirkas“ (2009) bei ankstyvosios fotografijos. „Kartais pagalvoju: kodėl taip taikliai skaudžiai? Atsakymas ateina žiūrint ne į darbus, o į Algį. Kokie darbai, toks ir jis. O tiksliau, koks jis, tokie ir darbai. Itin jautrus asociatyviai mąstantis perfekcionistas, nuolatos esantis kažkur tarp juoda ir balta, tarp tragedijos ir komedijos. Teatrališkai į gyvenimą žvelgiantis metaforų kolekcininkas“, – teigia knygos sudarytoja Eglė Deltuvaitė.

Naujuose tapybos darbuose Algiui Griškevičiui būdingą siurrealizmą, literatūrinę potekstę keičia metafizinės erdvės, sustabdyto laiko būsenos pojūtis. Čia mažiau simbolių ir paslėptų prasmių, tačiau daugiau monumentalumo ir apgaulingos ramybės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *