.
2014    05    27

Alexander Alberro paskaita „Šiuolaikinis menas, žiūrovas ir pasaulis“

artnews.lt

contemporary-art1

Birželio 3 d., antradienį, 18 val. ŠMC skaitykloje (Vokiečių g. 2, Vilnius) vyks meno istorijos profesoriaus Alexander Alberro paskaita, kurioje jis nagrinės meno bei žiūroviškumo formas, užgimusias per pastaruosius dvidešimt penkerius metus ir apibendrintas terminu „šiuolaikinis“. Visas šias formas, pradedant nuo reliacinių praktikų, siekiančių panardinti meną kasdienybėje, iki konceptų, apibrėžiančių meną kaip autonomišką reiškinį, jungia stipri interaktyvumo dimensija. Šiuolaikinio meno akivaizdoje, teigia Alberro, žiūrovo dalyvavimas yra esminis, ne šalutinis dalykas. Paskaitoje taip pat bus kalbama apie šiuolaikinio meno egzistavimo erdvę, kuri, anot lektoriaus, yra tarpinė – nei griežtai lokali, nei globali – menas egzistuoja paralelinėje teritorijoje, palyginti nepriklausomoje nuo politinės sferos ir atsidėjusioje klausimams, debatams bei išradimams, kurie yra konkrečiai meninės prigimties.

Alexander Alberro yra Barnardo koledžo/Columbia universiteto (Niujorkas) meno istorijos profesorius. Jis yra knygos Conceptual Art and the Politics of Publicity (MIT Press, 2003) autorius ir daugelio knygų sudarytojas, tarp kurių: Institutional Critique: An Anthology of Artists’ Writings (MIT Press, 2011), Art After Conceptual Art (MIT Press, 2006), Conceptual Art: A Critical Anthology (MIT Press, 2000). Alberro tekstai, skirti šiuolaikiniam menui, publikuojami daugelyje meno žurnalų ir katalogų. Šiuo metu jis ruošia knygą Periodizing Contemporary Art, kurioje nagrinėja per pastaruosius du dešimtmečius išsikristalizavusias naujas meno ir žiūroviškumo formas.

Tai yra trečioji ir paskutinioji paskaita iš paskaitų ciklo, skirto šiuolaikinio meno teorijos problemoms. Šis renginys yra ŠMC skaityklos renginių programos dalis.

Renginys vyks anglų kalba.

Renginio organizatorė: Inesa Pavlovskaite (The Gardens)
Partneriai: ŠMC, ŠMC skaitykla