Aido ir Leono Striogų paroda „Dviese“ V. K. Jonyno galerijoje

2020 m. 22 gegužės d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

 

Nuo gegužės 19 d. V. K. Jonyno galerijoje (Turistų g. 9, Druskininkai) veikia skulptorių Aido ir Leono Striogų paroda „Dviese“.

 Leonas Strioga, šiemet atšventęs garbingą 90-ies metų jubiliejų, ir sūnus Aidas suvienijo jėgas bendrai parodai surengti. Parodos pavadinimas sufleruoja mūsų lankytojams, kad tai ne tik tėvo ir sūnaus bendra paroda, bet kartu tai paroda dviejų artimų pasaulių, kurie savitais kūrybos atšvaitais atsiliepia į vienas kitą lyg kalbėdami dialogu.
Parodoje pristatomi jau tradiciniais tapę Leono „medinukai“, tik šiam autoriui būdinga technika sukurti kūriniai, bei bendro kūrybos proceso metu gimusios surūdijusios geležies skulptūros.

Asmeninio stiliaus paieškos vedė L. Striogą per įvairius to meto laikotarpiams būdingus stilius: nuo neoklasicizmo interpretacijų iki mėginimo taikyti kubizmo formos traktavimo principus. Bet kuriuo atveju daugybėje stilių autorius nepametė savojo individualumo, o mes jį pažįstame kaip lyrišką kūrėją, kurio kūrybos ištakos glūdi poezijos ketureiliuose, dangaus ir žemės dualizme, kartais alegoriškame gamtos ir žmogaus santykyje. Nuo XX a. 7 deš. Leonas Strioga dalyvavo grupinėse parodose, rengė personalines parodas Lietuvoje ir užsienyje, 2001 m. buvo apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija.

Jo sūnus, taip pat skulptorius, Aidas Strioga savo gerbėjų dažnai vadinamas akmenų užkalbėtoju, akmenų istorijų pasakotoju, nuo paauglystės dirbo tėvo Leono pameistriu, kalinėjo akmenį, o pastaraisiais metais savo rankomis įgyvendino kūrybines tėvo idėjas kuriant skulptūras iš metalo.

Tėvo ir sūnaus bendra kūrybos paroda skatina lankytoją bent akimirką nustoti skubėjus ir įsiklausyti į mus kalbinančius aplinkos simbolius.

Paroda veiks: 2020 05 19 – 2020 07 01.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *