Ai Sugiura paroda „Some ways to know spring has sprung” galerijoje „si:said“

2019 m. 10 balandžio d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

 

Iki balandžio 26 d. galerijoje „si:said“ (Daržų g. 18, Klaipėda) veikia Ai Sugiura (Japonija) paroda „Some ways to know spring has sprung” (liet. Keletas pastebimų pavasario atėjimo ženklų).

VDA Nidos meno kolonijos rezidentė Ai Sugiura parodoje „Some ways to know spring has sprung” (liet. Keletas pastebimų pavasario atėjimo ženklų) fiksuoja laiko kaitą ir patį laukimo momentą. Pasak menininkės, „Metų laikų pasikeitimą žmonės ypatingai jaučia pavasarį, kuris „buvo lauktas”, o ne tiesiog sakytume ‒ „pavasaris atėjo”. Laukimo veiksmas yra dažnas kasdieniame gyvenime. Stebėdama nūdieną, kūrėja bando atpažinti laiką ir „laukimo“ veiksmo faktorius. Surinkti dalykai lieka tarsi matoma „riba: pėdsakas“ arba tampa kažkuo nematomu ir turimu. Ai Sugiura renka kasdienio gyvenimo vizualinius fragmentus ir fiksuoja matomą arba tai, kas esti už tos „ribos: pėdsako“.

Ai Sugiura (g. 1982) 2007-aisiais baigė skulptūros studijas Musašino meno universitete. Kūryboje ji jungia kasdienėje aplinkoje rastas medžiagas, objektus ir vaizdus. Savo kūriniais ji permąsto ir perkonstruoja visiems pažįstamus ženklus ir daiktus, keisdama jų rakursus bei sukurdama naujus objektus. Menininkė bando atrasti naujas prasmes ir santykius tarp daiktų, juos pateikia kaip spalvas ir formas bei atsižvelgia į pirmines prasmes ir funkcijas. A. Sugiura kūriniai buvo eksponuoti Japonijoje, Kinijoje, Taivane, JAV. Gyvena ir kuria Tokijuje (Japonija).

Projektą remia Tokijo menų taryba, VDA Nidos meno kolonija.

Ai Sugiura nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *