Adomo Danusevičiaus paroda „Ranka, kuri pati piešė“ KKKC Parodų rūmuose

2023 m. 6 rugsėjo d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Iki rugsėjo 17 d. KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) veikia Adomo Danusevičiaus paroda „Ranka, kuri pati piešė“.

Pasak menotyrininkės Jolantos Marcišauskytės-Jurašienės, „kurianti ir griaunanti pirmapradė energija A. Danusevičiaus kūriniuose mainosi ir žaismingai flirtuoja, čia nusivesdama į klampius pasąmonės požemius, čia panardindama į svaiginančias žiedų haliucinacijas. Socialiniai ir lyties tapatumai maišosi, jungiasi ir čia pat vėl išvirsta į multipotencialu trykštančią beformę medžiagą. Atsikartojantys gamtos motyvai – gyvastingi, žavūs, paslaptingi ir tuo pačiu seksualiai dviprasmiški, flirtuojantys su žiūrovo pojūčiais“. A. Danusevičiaus konceptualūs meno darbai, tarytum savotiškas pirmapradis giluminis portretas. Menininkas kviečia žiūrovą atsitraukti nuo kasdienių rūpesčių ir užsimiršti. Autorius, kūrinius palikdamas atvirus interpretacijai, atrodo, klausia žiūrovo – „Ką jauti? Ką matai? Kokius jausmus / išgyvenimus, tau tai primena“?

A. Danusevičius – jaunosios kartos tapytojas, Lietuvos šiuolaikinio meno scenoje debiutavo dar studijuodamas. 2017 m. jis baigė doktorantūros studijas Vilniaus dailės akademijoje ir stažuotę Danijos karališkojoje dailės akademijoje. Nuo 2004 m. A. Danusevičius dalyvauja grupinėse parodose, o nuo 2008 m. surengė keletą personalinių parodų – Lietuvoje, Danijoje ir Vokietijoje. Jis ne kartą tapo konkurso „Jaunojo tapytojo prizas“ finalininku ir laureatu. A. Danusevičiaus darbų galima rasti šiuolaikinio meno kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje.

Fotografijos: Donatas Vaičiulis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *