.
2014    11    12

Jaunųjų lietuvių menininkų išeivijos paroda „9 menininko gyvenimai” galerijoje „Kalnas“

artnews.lt

9mg

Kas ir kokia yra ketvirtoji – šiuolaikinė emigracijos iš Lietuvos banga? Kodėl dabartiniai jaunieji Lietuvos menininkai renkasi išvykti gyventi į užsienio šalis ir kaip jose vystosi jų kūrybiniai keliai? Kaip šie procesai prisideda prie globalaus meno lauko kūrimo?

Šiems klausimams atsakymų ieškos lapkričio 20 d. 18 val. Užupio meno inkubatoriuje, galerijoje „Kalnas“ (Krivių g. 10) atsidarysiantis menininis – socialinis projektas „9 menininko gyvenimai“. Tarpdisciplininėje parodoje iš septynių šalių Vilniuje susiburs devyni jaunieji lietuvių išeivijos menininkai, pristatomuose kūriniuose fiksuojantys kasdienybės svetimoje šalyje momentus, kultūrinius ir socialinius motyvus, ieškojimų ir atradimų kelius.

Į parodos atidarymą atvyks ir gyvą instaliaciją pristatys Sonia Dietrich, performansus surengs Joana Gelažytė ir Marija Griniuk. Atidarymo vakarą užbaigs minimal wave / synth atstovas Analoginis Polivoksas.

Grupinė paroda, turinti socialinio tyrimo paskirtį, skatins susidaryti išsamesnį vaizdą, kuriamą (e)migracijos veiksnio ir suformuoti naują požiūrį į jaunojo kūrėjo paveikslą. „9 menininko gyvenimai” taps aktyvia terpe jauniesiems menininkams pristatyti naujausią savo kūrybą, atgaivinti jos aktualumą ir santykį su Lietuvos auditorija.

Dalyvaujantys menininkai: Roma Auškalnytė, Karolina Bielskytė, Aistė Dabkevičiūtė, Joana Gelažytė, Marija Griniuk, Eglė Jauncems, Justina Nekrašaitė, Laimonas Zakas.

Parodos kuratorė Vaida Stepanovaitė, rengėjai menų agentūra ARTSCAPE.

Paroda veikia 11 20 – 12 04 I-V 12-18 val.