8mm kinas vis labiau įsibėgėja

2009 m. kovo 16 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

“8mm” kino festivalio 2007/08 metų rinktinių kadrų peržiūra (neatsitiktinai) vykusi Jono Meko Vizualiųjų Menų Centre (JMVMC) netikėtai įsiterpė į kultūrinių renginių savaitės kalendoriaus pabaigą.  Į šiek tiek vėluojantį renginį spėjo susirinkti tikrai nemažas būrys šios naujai atgimusios filmų technikos gerbėjų. Vaišinami “Tapo d’oro” vyninės kruopščių Jurgio Mačiūno diagramų apsupti žiūrovai trumpiau nei valandą stebėjo pirmuosius “8mm” kino festivalių dalyvių kino bandymus. Kaip įspėjo vienas iš šio festivalio bei peržiūros organizatorių, “Čia atrinkti geriausi praėjusių festivalių kadrai, bet nepamirškite, kad galima padaryti kur kas geriau.” Taip ir buvo, tačiau verta prisiminti, jog nemaža dalis festivalio dalyvių buvo ne profesionalūs menininkai, fotografai ar operatoriai, o visi parašę scenarijus pagal iš anksto paskelbtas temas, ir kuriems vėliau buvo išdalintos super 8 kino kasetės. Po savaitės išfilmuotos juostos buvo grąžintos organizatoriams ryškinimui. Autoriai savo filmus išvydo pirmą kartą festivalio metu, jau didžiajame ekrane.   Dauguma dalyvių 8mm kino kamerą laikė savo rankose pirmą kartą gyvenime, tad šedevrų tikėtis būtų naivu. Vis dėlto, ne pačius sėkmingiausius filmukus puikiai pagyvino gyvais garsais begarsius vaizdus iliustruojantys du “MAKE IT REAL PROJECT” (M.I.R. Project – vienas pirmųjų Lietuvoje gyvai trip hop muziką atliekantis kolektyvas) nariai.

“8mm” filmų festivalis vėl kviečia visus norinčius išbandyti savo jėgas Joną Meką legenda pavertusiu įrankiu ir kviečia registruotis bei siųsti savo scenarijus adresu: http://klubas.8mm.lt/

Panašios iniciatyvos itin reikalingos JMVMC veiklai atgaivinti, priminti pačią šios erdvės idėją – tapti įvairiausių vizualinių renginių platforma, alternatyva ar papildymas jau esančioms šiuolaikinio meno erdvėms.

Visos fotografijos: © Augustinas Balaišis.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *