Menininkui Deimantui Narkevičiui – pagrindinis Tarptautinio Oberhauzeno trumpametražių filmų festivalio prizas

2018 m. gegužės 11 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Tarptautinio Oberhauzeno trumpametražių filmų festivalyje gegužės 7 dieną pagrindinis 8000 eurų prizas įteiktas lietuvių menininkui Deimantui Narkevičiui už 3D video darbą „Dėmės ir įbrėžimai“  (2017). Tai –  trumpametražis filmas reflektuojantis dvidešimtojo amžiaus 8 dešimtmečio pradžioje Vilniuje įvykusį Andrew Lloydo Webberio roko operos Jesus Christ Superstar pastatymą – išskirtinį, nors visuomenei mažai žinomą sovietmečio alternatyvios kultūros įvykį.

Pasak tarptautinės žiuri – Katie Davies (JK), Kristy Matheson (Australija), Peter Milat (Kroatija), Timo Soppela (Suomija) ir Daniel Queiroz (Brazilija)  – stereoskopinė ir skulptūrinė iliuzija dekonstruoja garsą, vaizdą, buvimą ir nebuvimą, išplečia projekcijos erdvę. Tai – unikalus kino patirties tyrinėjimas, kartu tai –  puikus atsakymas į šių metų programos temą „Atsisveikinimas su kinu“.

„Šis Deimanto Narkevičiaus darbas metų pradžioje buvo pristatytas personalinėje parodoje Nacionalinėje dailės galerijoje. Pasaulinė premjera kino formatu įvyko šių metų Tarptautinio Oberhauzeno trumpametražių filmų festivalyje“,  – teigė vertinimo komisijos nariai.

1954 metais įsteigtas Tarptautinis Oberhauzeno trumpametražių filmų festivalis yra seniausias trumpametražių filmų festivalis pasaulyje ir viena didžiausių bei svarbiausių institucijų, pristatančių mažąsias kino formas. Jau daugelį metų festivalyje rodomi ne tik kino, bet ir vizualaus meno srityje kuriančių menininkų filmai. 2016 metais sukurta Deimanto Narkevičiaus 3D juosta „2015 liepos 20-oji“ buvo taip pat įvertinta festivalyje. Šiame filme dokumentuojama, kaip nuo sostinės Žaliojo tilto nukeliamos sovietinės skulptūros. Abiejų 3D darbų post-produkciją įgyvendino Kostas Radlinskas.

Šaltinis – Lietuvos Kultūros Ministerija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *