Naujo leidinio „Body Starting to Change“ pristatymas ir filmo „Auksinė praraja“ peržiūra ŠMC

2016 m. vasario 17 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
Auksine praraja

Vasario 19 d., penktadienį, 19 val. ŠMC kino salėje menininkai Elena Narbutaitė ir Deimantas Narkevičius pristatys naują leidinį „Body Starting to Change“ („Kūnas pradeda keistis“) – judviejų pokalbį apie muziką – ir režisieriaus Toddo Hayneso 1998 m. filmą „Auksinė praraja“.

Aštuntajame dešimtmetyje, kai nepaisant draudimo užsienio radijo stotys Lietuvoje buvo plačiai prieinamos, jų transliuojamos žinios ir politiniai komentarai buvo svarbia alternatyvios edukacijos dalimi. Tačiau ne mažiau reikšmingos ar net dar svarbesnės buvo muzikinės programos, leidusios patirti jaunimo kultūros (ar subkultūros) vitališkumą anapus geležinės uždangos. Pokalbyje su Narbutaite Narkevičius dalinasi muzikos patirtimi pradedant šiuo „bangų gaudymo“ laikotarpiu ir baigiant 1993 metais, kai tuometinės Londono muzikos scenos patirtis dar kartą negrįžtamai pakeitė menininko santykį su netolygiai kintančia miesto kultūra, žymėdama lūžį, kurį anksčiau ar vėliau išgyveno daugelis.

Filme „Auksinė praraja“ Todd Haynes pateikia savąją 8-ojo dešimtmečio pradžios „jaunimo revoliucijos“ versiją. Tačiau tiek jam, tiek Narkevičiui tas laikotarpis yra tarsi neribotos laisvės, asmeninės saviraiškos ir neišnaudotų galimybių laikas, sutapęs su paauglyste, kada rutina ir pilka kasdienybė buvo didžiausia įmanoma bausmė.

Filmas rodomas su lietuviškais subtitrais. Renginys nemokamas. Leidinį bus galima įsigyti renginio metu, o vėliau ir ŠMC bilietų kasoje.

Leidinyje „Body Starting to Change“ („Kūnas pradeda keistis“) panaudotos Narbutaitės akvarelės, kadrai iš būsimo Narkevičiaus filmo, grupės „Flower Travelling Band“ albumo „Satori“ viršelio reprodukcija ir Marko Geffriaud grafika. Leidinio dizainerė – Julie Peeters; leidiniui panaudotas Julie Peeters ir Joriso Kritis maketas, sukurtas pagal žurnalo „Discipline“ (Melburnas, Australija) užsakymą. Šis leidinys yra XII Baltijos trienalės dalis.

Iliustracija: kadras is filmo „Auksinė praraja“ (rež. Todd Haynes, 1998 m.)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *