13-osios Baltijos trienalės uždarymo renginiai bei Aurelijos Maknytės sudaryta filmų ir videodarbų programa „Gyvūno vardas“ ŠMC

2018 m. liepos 25 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Šiuolaikinio meno centras kviečia į 13-osios Baltijos trienalės „Išsižadėk šmėklų“ uždarymo renginius bei menininkės Aurelijos Maknytės sudarytą filmų ir videodarbų programą „Gyvūno vardas“.

Rugpjūčio 3 d., penktadienį, 19 val. kviečiame į ekskursiją po parodą su viena iš jos kuratorių – Neringa Bumbliene, kurios metu daugiau sužinosite apie pačią trienalę, jos rengimo ypatumus bei eksponuojamus kūrinius.

Iš karto po ekskursijos, 20 val., kviečiame į garsaus prancūzų menininko Pierre’o Huyghe’o (g. 1962 m.) 2011 m. filmo „Šeimininkas ir debesis“ (The Host and the Cloud, 121’30”) nemokamą peržiūrą ŠMC kino salėje.

Uždarymo renginius tęsime rugpjūčio 4 d., šeštadienį, ŠMC terasoje. Nuo 15 iki 19 val. gros DJ Try My Love, turėsime užkandžių ir gėrimų bei bus galima susipažinti ir įsigyti „Six chairs books“ platinamų knygų. Renginio metu lankytojai galės dalyvauti nemokamose kūrybinės dirbtuvėse bei ekskursijose, skirtose visai šeimai. Šeimas su vaikais, norinčiais dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kviečiame užsiregistruoti iš anksto el. paštu: audrius.poc@cac.lt

Visi 13-osios Baltijos trienalės „Išsižadėk šmėklų“ renginiai yra nemokami. Paroda veiks iki rugpjūčio 12 d. Daugiau informacijos apie renginius rasite čia.

Rugpjūčio 1-5 d. ŠMC taip pat kviečia į menininkės Aurelijos Maknytės sudarytą filmų ir videodarbų programą „Gyvūno vardas“, kurios centre – gyvūnas, jo ir žmogaus santykis bei įvairūs šio santykio aspektai: kuo dalijamės, ką deleguojame, ką įsivaizduojame. Ką gyvūnas veikia ekrane? Kodėl jis svarbus menininkui kaip autoriui ir žiūrovui? Čia pristatomuose menininkų filmuose gyvūnai neatlieka vaidmenų, jie ne aktoriai. Kameros akis juos stebi, suteikdama galimybę pažinti, o gal ir atrasti.

Programoje pristatomų filmų ir videodarbų autoriai: Francis Alÿs, Jonathas de Andrade, Ross Birrell, Tomas Daukša, Laura Garbštienė, Yoko Ono, Rokas Pralgauskas, Jurgita Remeikytė ir Irma Stanaitytė, Tomas Sinkevičius, Darius Žiūra

Programos peržiūros vyks ŠMC kino salėje:

Rugpjūčio 1 d., trečiadienį, 19 val.
Pristatymas, dalyvaujant programos sudarytojai menininkei Aurelijai Maknytei ir kinotyrininkui Lukui Brašiškiui

Rugpjūčio 4 d., šeštadienį, 19 val.

Rugpjūčio 5 d., sekmadienį, 15 val.

Peržiūros nemokamos. Daugiau informacijos apie videoprogramą rasite čia.

Vaizdas: Jonathas de Andrade, O Peixe [Žuvis], 2016, kadras iš filmo. 16 mm filmas, pervestas į HD video. Menininko, „Alexander and Bonin“ Niujorke bei „Galeria Vermelho“ San Paule nuosavybė.

 

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *