13-osios Baltijos trienalės „Išsižadėk šmėklų“ dalies atidarymas Talino Kunsthalėje

2018 m. liepos 5 d., Ketvirtadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Birželio 29 d., Talino Kunsthalėje vyko antros 13-osios Baltijos trienalės „Išsižadėk šmėklų“ dalies atidarymas. 13-ąją Baltijos trienalę pirmąsyk renginio istorijoje kartu organizuoja ir rengia visos trys Baltijos šalys: Lietuva, Estija ir Latvija (atidarymas rugsėjo 21 d.).

Trienalė skirta paminėti Latvijos, Lietuvos ir Estijos valstybių nepriklausomybės šimtmetį.

Visas tris 13-osios Baltijos trienalės parodas tarpusavyje sieja bendras klausimas: ką reiškia gyventi subyrėjusių tapatybių laikais? Trienalė skleidžiasi atverdama skirtingas šio klausimo briaunas, vengdama siūlyti vieną sprendimą, iliustratyvų atsakymą. Vietoje to ji mėgina sukurti kolektyvinę viziją, kurioje pavidalus įgauna tai, kas svarbu: priklausymas – vienai ar kitai teritorijai, klasei, istorijai, kūnui ar formai – ir nepriklausomybė (bei visos įmanomas būsenos tarp vieno ir kito). Kintantis ir visuomet tik santykyje su kažkuo kitu egzistuojantis priklausymas – tai sąvoka, kuri leidžia pabėgti nuo fiksuotos ir savipakankamos tapatybės.

Vilniuje trienalės dėmesys sutelktas į teritorijas ir socialinių struktūrų sąvokas. Antroje 13-osios Baltijos trienalės dalyje Taline dėmesys telkiamas į kūną – judantį kūną, suskaidytą kūną, organinį kūną, politinį kūną ir geidžiamą kūną, į jausmingumą ir intymumą, kaip parametrus, į kuriuos reikia atsižvelgti svarstant priklausomybę. Rygoje, trienalė pristatys performansų ir renginių serija, lygiomis dalimis privilegijuojančią didingumo ir nuolankumo išraiškas.

13-osios Baltijos trienalės parodoje Taline savo kūrinius ir performansus pristato menininkai Carlotta Bailly-Borg, Nina Beier, Hannah Black, Miriam Cahn, Adam Christensen, Jesse Darling, Michael Dean, Merike Estna, Daiga Grantiņa, Derek Jarman, Jamila Johnson-Small, Lina Lapelytė, Kris Lemsalu, Klara Lidén, Elīna Lutce, Paul Maheke, Pierre Molinier, Ieva Rojūtė, Ülo Sooster, Achraf Touloub, Ola Vasiljeva, Young Boy Dancing Group, Young Girl Reading Group (Dorota Gawęda ir Eglė Kulbokaitė).

 

Nuotraukos: Karel Koplimets/Talino Kunsthalė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *