„Pravdos“ naujoko R. Darulio ūsuočių paroda naujajame „Briusly“

2009 m. rugpjūčio 25 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Nemokamas žurnalas „Pravda“ kartu su naujai atsidarančiu baru „Briusly“  šių metų rugsėjo 5 dieną organizuoja pirmąją  bendrą parodą, kurioje pristatys fotografo Roko Darulio ūsuočių seriją. Tai aštuonios didelio formato nuotraukos, kurioms padaryti fotografui prireikė keturių mėnesių.

Rokas Darulis „Pravdos“ skaitytojų yra išrinktas geriausiu meno naujoku 2008 metais. Tada simpatijas jis pelnė sukūręs rūkančiųjų vyrų seriją. „Nuostabu, kokie pažeidžiami gali atrodyti vyrai, rūkydami cigaretę, kuri stereotipiškai sukuria mačo įvaizdį. „Marlboro“ turbūt manęs nesamdytų“, – tada sakė jis.

Apie naująją  seriją, kurią galima bus pamatyti jau pirmąją „Briusly“  atidarymo dieną, Rokas gali kalbėti valandų valandas. Įvairaus amžiaus Londono ūsuočius, organizuojančius susitikimus tam, kad pasidalintų patarimais, kaip geriau šukuoti ūsus, kokiomis priemonėmis juos plauti, o vėliau skalauti, kaip jų nesuglamžyti miegant, Darulis fotografavo kantriai ir su didžiuliu susidomėjimu šia, galima sakyti, subkultūra.

Ponai fotografijose dėvi autentiškus įvairaus laikotarpio drabužius. Visi jie priklauso patiems pozuotojams. Didžioji dalis ūsuočių jais vilki ne tik savo susitikimuose, konkursuose ar prieš kameras, bet ir eidami į maisto parduotuvę, sekmadieninio laikraščio ar traukinyje į užmiestį.

Žurnalas „Pravda“ pirmiausia kviečia į parodos atidarymą rugsėjo 5 dieną, 19 val. Vėliau tą patį vakarą įvyks ir oficialus baro „Briusly“ atidarymo vakarėlis.

Rokas Darulis šiemet pabaigė Londono Middlesex universitetą ir dabar yra ne tik talentingas ir perspektyvus fotografas, bet dar diplomuotas. Rokas nuo vaikystės daug keliavo ir pakeitė nemažai mokyklų. Gyvendamas Airijoje jis pradėjo fotografuoti. Įsirengė namuose studiją, kur jam pozavo pirmiausia draugai, vėliau atsitiktiniai pažįstami.

Dabar, sukūręs ne vieną portfolio manekenėms, atlikęs ne vieną užsienietišką  komercinį užsakymą, išfotografavęs bene visus Londono lietuvius ir įgyvendinęs kelis stambius asmeninius projektus, jis mėgsta sakyti, jog yra fotografas – portretininkas. Daugiau apie Roką Darulį ir jo parodą skaitykite rugsėjo mėnesio „Pravdos“ numeryje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *