Vytauto Kumžos paroda „Trust it, use it, prove it” galerijoje „si:said“

2016 m. gruodžio 5 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
img_3944-copy

 Iki gruodžio 31 d. galerijoje „si:said“ (Daržų g. 18, Klaipėda) veikia Vytauto Kumžos paroda „Trust it, use it, prove it”. Ši paroda yra projekto „C pusė“ dalis, pristatančio iš Klaipėdos kilusių jaunųjų menininkų, kuriančių ir studijuojančių užsienyje, kūrybą.

Vytautas Kumža parodoje „Trust it, use it, prove it” analizuoja skirtumus tarp objektų ir jų reprezentavimo fotografijoje. Nagrinėdamas pašto dėžutėse randamus reklaminius katalogus, kurie sukuria tobulo gyvenimo iliuziją, savo darbuose autorius manipuliuoja skirtingais reprezentavimo metodais ir iliuzijos vaizdavimu kasdieniame gyvenime. V. Kumža kurdamas objektus iš fotografijų ir ieškodamas būdų juos sujungti tarpusavyje, paverčia plokščias fotografijas į tūrines skulptūras. Pasisavinant internete rastą fotografiją ir paverčiant ją objektu jis sukuria daiktą, kuris pristato funkciją, bet negali jos atlikti. Atsižvelgdamas į skirtingas medžiagas ir vaizdinius V. Kumža ieško tobulos erdvės jiems integruoti. Objektai tampa lyg filmo butaforijos, kurios niekada nebuvo panaudotos.

Vytautas Kumža (g. 1992, Klaipėda) baigė studijas Vilniaus dizaino kolegijoje. Taip pat studijavo Karališkoje menų akademijoje, Hagoje. Šiuo metu studijuoja Gerrit Rietveld Akademijoje, Amsterdame. 2016-aisiais buvo atrinktas ir nominuotas Europos fotografijos apdovanojimams. V. Kumžos darbai per pastaruosius metus buvo eksponuoti Kunstverein Siegen (Vokietija), Fondazione Fotografia Modena (Italija), Studio 47 (Nyderlandai), Punt WG (Nyderlandai) galerijose ir „Unseen“ fotografijos festivalyje. Šiuo metu gyvena ir kuria Amsterdame (Nyderlandai).

img_3911-copy img_3918-copy img_3926-copy img_3933-copy img_3944-copy img_3956-copy-2 img_3957-copy img_3965-copy img_3969-copy img_3907-copy img_3975-copy img_3978-copy

Projektą iš dalies remia Klaipėdos miesto savivaldybė, Raudonų plytų alaus dirbtuvės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *