Valdo Simučio paroda „Laiškas“ Vieno kūrinio galerijoje [1KG] Plungėje

2020 m. spalio 20 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Spalio 22 dieną Mindaugo Lukošaičio  „Ateities griuvėsių meditacijas“ Vieno kūrinio galerijoje [1KG] Plungėje, keičia Valdo Simučio „Laiškas“. Parodą organizuoja asociacija Kleopo draugija bendradarbiaudama su VšĮ Vandens bokštas. Galerijos veiklą, skatindama kūrybines iniciatyvas, iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba per tolygios raidos programą. Atsižvelgiant į Plungės rajono savivaldybės sprendimus dėl kultūrinių renginių organizavimo, ši paroda atidaroma be atidarymo renginio. Kūrinys vitrinoje, Senamiesčio aikštė 5, instaliuojamas taip, kad būtų matomas visą parą. Parodą galima apžiūrėti iki lapkričio 19 dienos, ji pristatoma kaip per šviesmečius nutolęs Vilniaus galerijų savaitgalio aidas.

Savito braižo, nuoširdaus siužetinio pasakojimo, aliejinės tapybos meistras Valdas Simutis, vis labiau trumpėjančių rudeniškų dienų fone, kai auksinį rudenį keičia, darganos ir lietus, komponuoja parodinę kompoziciją bendrame nūdienos aktualijų kontekste. Šioje parodoje tris tapybos darbus apjungdamas į vieną paveikslą, autorius atsisako tradicinio saugaus atstumo tarp atskirų kūrinių, kas savotiškai paryškina jų bendrumo poreikį. Nors ir būdami skirtingų formatų paveikslai bendroje kompozicijoje išlaiko vientisumą ir poetiškai fragmentuotiems autoriaus apmąstymams suteikia daugiasluoksniškumo išraišką. Į vertikalią kompoziciją suglausdamas drobes, kūrėjas gretina skirtingas istorijas, kuriuose estetiškai išreiškiami individualizuoti egzistenciniai akcentai. Žolelių arbata, nuotolinis mokymas, laiškas – visa tai veikia kaip punktyrinės linijos asfaltuotame kelyje, kurios metaforiškai atskiria priešpriešinio judėjimo srautus ir kuria naują nepažeidžiamą visumą. Horizontalius naratyvinius punktyrus subtiliai perveriantis vertikalus paveikslų sujungimas, perskaitomas kaip ištisinės linijos nekirtimo taisyklė. Čia fizinė sveikata- imunitetas, poreikis sulysti į kompiuterius, bei skaitmeninis mentalitetas, akcentuojasi kaip turinys, ir atsakymo galimybė. Tarsi laukimas, kuris paslaptingai keliauja į žiūrovų ir žiūrovių pasąmonę tapybiškai parašyto, ir galbūt dar neatplėšto laiško voke.

Parodos organizatoriaus menininko Juozo Laivio teigimu: labai džiugu, kad po ilgų derybų vis dėlto pavyko prikalbinti savo kūrybą parodyti užsispyrusį ir aiškias gyvenimo nuostatas turintį dailininką Plungės meno mokyklos mokytoją Valdą Simutį. Dailininkų, kurie sugeba reflektuoti bei išreikšti atitinkamas visuomenės nuotaikas šiuolaikybėje nėra daug. Šiuo atveju nedidelėje provincijos miestelio studijoje nutapyti kūriniai, manau, tikrai yra verti didesnių salių bei platesnio pripažinimo. Ši optimistiška, netgi patriotiška paroda puikiai komentuoja karantinizuoto rudens atmosferą. Ji profesionaliu simbolizmu praturtina bendrą Vieno kūrinio galerijoje surengtų parodų puokštę ir veikia kaip nostalgiška vizualinė žinutė miestui ir jo svečiams.

Kleopo draugijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *