Tomo Daukšos paroda „No limit“ projektų erdvėje „Sodų 4“

2018 m. gegužės 29 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Gegužės 30 d. 19 val. projektų erdvėje „Sodų 4“ (Sodų g. 4, Vilnius) atidaroma Tomo Daukšos paroda „No limit“. Atidarymo metu 19 val. vyks happeningas.

Patalpa užpildoma judančiais, šviečiančiais ir garsą skleidžiančiais dirbtiniais padarais. Žiūrint atskirai, kiekvienas padaras gali atrodyti mielas, priminti žaislą ar gyvūnėlį iš vaikams skirto animacinio filmo ar pasakų knygos, tačiau būdami kartu padarai sukuria chaotiško judėjimo ir triukšmo pripildytą erdvę. Į ją patekęs žiūrovas turi surasti tinkamą būdą judėti ar tiesiog būti erdvėje, kurioje dėl triukšmo sunku susikalbėti su kitais lankytojais. Galimai iškilusias mintis apie gyvūno ir mašinos hibridizaciją, svarstymus, kur yra riba tarp gyvo ir negyvo, tarp žaislo ir kažko kito bet kada gali nutraukti susidūrimas su kuriuo nors iš patalpoje besiblaškančių padarų. Žiūrovas atsiduria erdvėje, kurioje nebeaišku ar tai, kas aplinkui vyksta yra žaidimas, ar košmaras.

Tomas Daukša (g. 1988, Palanga) kūriniuose tyrinėja įvairias sistemų savybes provokuodamas jų transformacijas, taip atskleisdamas jų veikimo principus. Šiuo metu Vilniaus dailės akademijos meno doktorantas, nuo 2009 metų aktyviai dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje.

Paroda veikia 2018 m. gegužės 31 – birželio 23 d.
Trečiadieniais – sekmadieniais 15–19 val. arba susitarus tel. +37062728274

Parodą organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga. Rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *