Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Vilniaus dailės akademijos fotografijos, animacijos ir medijų meno katedros absolventų darbų parodos Lietuvos fotomenininkų sąjungos galerijose

2022-05-30, Pirmadienis @ 17:00 - 18:00

Paskutinėmis gegužės dienomis Lietuvos fotomenininkų sąjungos galerijose pradės veikti Vilniaus dailės akademijos fotografijos, animacijos ir medijų meno katedros absolventų darbų parodos. Gegužės 30 d., pirmadienį, 17 val. Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4, Vilnius) atidaroma paroda „Nepažįstamieji tave nusivedė ir parodė, kur šiukšlės, o kur žvaigždės“, o gegužės 31 d., antradienį, 17 val. „Prospekto“ galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) – „Nepažįstamieji: padarai ir istorijų pasakotojas“

Parodų autoriai: Šarūnas Rudys, Brigita Kasperaitė, Benedikta Rukaitė, Paulius Zavadskis, Gabija Pernavaitė ir Žygimantas Bėrontas (Vilniaus fotografijos galerija); Olga Astratova, Ieva Krikštoponytė, Agnė Žiūkaitė, Mantvydas Zaukas, Tata Frenkel („Prospekto“ galerija).

Kažkodėl aš pajėgiu galvot tik apie melodijas, kurių kitiems dabar net nereikia, bet aš galiu tai paaiškint taip aš irgi nebeturiu žodžių, kažkur žiūriu, o pasaulis žiūri į mus, ne naujiena. Mes su kolegom vienaip ar kitaip matuojam atstumus, leistinus, pernelyg rizikingus, tolimus, užpildančius, bet kokius, jau supratot, viskas, kas apakina, sujaudina, atima žodžius, padaro nematomą žodžiu, apšviečia veidą ir kaip Patti Smith dainoj taria ”the boy, the beast and the butterfly” ar Leonardo Coheno žodžiais ji tave nusiveda prie upės ir parodo, kur žiūrėt tarp šiukšlių ir tarp gėlių. Turbūt tai viskas, nei jos, nei jų mes nepažįstam, turbūt tai nesėkmingas aprašymas, nes ir žodžių mažyn, ir nieko klausytis jau nebeįmanoma, ypač manęs.

Taip baigia ir pristato savo meninius tyrimus Vilniaus dailės akademijos fotografijos, animacijos ir medijų meno (VDA FAMM) katedros magistrantūros programos „Fotografija ir medijos menas“ absolventai.

Parodas rengia VDA FAMM katedra kartu su Lietuvos fotomenininkų sąjunga.
Lietuvos fotomenininkų sąjungos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Galerijų darbo laikas:
II – V 12:00 – 18:00, VI 12:00 – 16:00