Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Vilmos Pitrinaitės šokio spektaklis „Tai ne tavo sapnas“ Šiaulių dailės galerijoje

2021-12-02, Ketvirtadienis @ 18:30

Gruodžio 2 d., ketvirtadienį, 18.30 val. Šiaulių dailės galerijoje (Vilniaus g. 245) vyks Vilmos Pitrinaitės šokio spektaklis „Tai ne tavo sapnas“.

Galimybių pasas privalomas. Būtina registracija prieš renginį arba internetu: https://bit.ly/3EJgzrU

APIE SPEKTAKLĮ

Šis performansas gimė saviizoliacijoje, eksperimentuojant su šokio kalba, tekstais, varijuojančiais tarp laisvų asociacijų srauto, repo dainos žodžių bei politinių šūkių, ir elektroninės bei repo muzikos elementais. Jis kviečia dekonstruoti maištininkės figūrą ir pasiūlyti netikėtas jos interpretacijas, sugeneruoti ir perteikti prieštaravime ir perversmo dinamikoje slypinčią teigiamą, kūrybinę energiją. Tai tarsi ritualas, kurio metu performerė iškviečia savo maištaujančias deives-demones, kurios veikia prieš esamą socialinę organizaciją, normalumą, o pats ritualas – prieš bejėgiškumą, įgalinantis visus jame dalyvaujančius. Repo muzikinis žanras ne mėgdžiojamas, o perteikiama jo energija, nepaprastas žodžių kūniškumas, maištaujanti sintaksė – sutrinka žodžių tvarka sakinyje, subjekto, veiksmažodžio, objekto seka, atsiranda daugybė pasikartojimų, kol žodžiai praranda prasmę ir tampa abstraktūs. Ši repui būdinga semantika, kelionės tarp konkretaus ir abstraktaus, jautraus ir absurdiško atitinka spektaklio judesio kalbą.

APIE AUTORĘ

Vilma Pitrinaitė baigė prestižines profesionalias choreografijos studijas „CDC Toulouse“ ir „Ex.e.r.ce/CCN de Montpellier“ Prancūzijoje, studijavo režisūrą Strasbūro nacionalinio teatro konservatorijoje, dirbo šokėja ir aktore kompanijose „La Zampa“, „Autremina“, „François Verret“, „Vincent Thomasset“, „Karim Bel Kacem“, „Dame de Pic“, „Diphtong, Philippe Grandrieux“, „Mossoux-Bonté“.

—–

Renginys – šiuolaikinio meno festivalio „Virus‘26“ dalis.

—–

Festivalį finansuoja – Šiaulių miesto savivaldybė

Organizatorė – Šiaulių dailės galerija

Pagrindinis informacinis partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija

Partneriai ir rėmėjai: naujienų portalas „Etaplius“, AB „Šiaulių bankas”, UAB „Laurema”, UAB „Gorila reklama”, MO muziejus, Valstybinis Šiaulių dramos teatras

Festivalio dizaino autorius – Marius Žalneravičius

Informacija

Data:
2021-12-02, Ketvirtadienis
Laikas:
18:30
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:

Vieta

Šiaulių dailės galerija
Vilniaus g. 245
Šiauliai, Lietuva
+ Google žemėlapis