Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Vieša diskusija – Atmintis, pasakojimas, poetika „Rupert“ centre

2019-06-26, Trečiadienis @ 18:30

Birželio 26 d., trečiadienį, nuo 18:30 val. Rupert (Vaidilutės g. 79, Vilnius) kviečia į viešą diskusiją „Atmintis, pasakojimas, poetika“. Renginys yra Rupert parodos „Jonas Mekas: Leiskite man svajoti utopijas“ viešosios programos dalis.

Diskusijos dalyviai: Violeta Davoliūtė, Deimantas Narkevičius, Ramūnas Čičelis. Moderatorius: Aurimas Švedas
Renginys yra nemokamas, vyks lietuvių kalba (su vertimu į lietuvių gestų kalbą).

XX amžius dažnai vadinamas kraštutinumų ir žiaurybių laikmečiu, kuriame buvo laužomi asmenų, visuomenių ir valstybių likimai. Sugebėjusieji išlikti šioje istorijos mėsmalėje mokėsi susigyventi su istorijos randais ir nejaukumą arba skausmą keliančia atmintimi.

Jonas Mekas jaunystėje matė kaip Antrojo pasaulinio karo, pirmosios sovietinės okupacijos (1940-1941) ir nacių okupacijos metu (1941-1944) buvo sunaikintas jam įprastas pasaulis. Būtent šiomis, ypatingo nesaugumo ir smurto dienomis buvo rašoma dalis eilėraščių, pristatomų Rupert parodoje „Leiskite man svajoti utopijas“.

Šiuo laikotarpiu, jaunas Jonas Mekas, išvargintas priverstinio darbo stovyklų Vokietijoje ir nuolatinio judėjimo iš vietos į vietą, apsisprendžia: „Aš nei karys, nei partizanas. Nesu nei fiziškai, nei psichologiškai tinkamas tokiam gyvenimui. Esu poetas“. Tokiam pasirinkimui filmininkas ir poetas liko ištikimas visą gyvenimą.

Atsispyrę nuo J. Meko kūrybos, šioje diskusijoje kelsime klausimus: kas būdinga J. Meko poetikai? Kaip šio poeto kūrybos interpretavimas gali padėti kalbėti apie menininko profesijos etiką, mąstyti apie meno ryšį su istorija, atmintimi ir pasakojimu? Koks menininkų vaidmuo ribinių istorinių įvykių metu ir kaip menininkai mąsto apie istoriją?

Paroda „Jonas Mekas: Leiskite man svajoti utopijas“ Rupert centre veiks nuo birželio 20 iki liepos 21 d.
Daugiau apie parodą: http://rupert.lt/lt/jonas-mekas-let-me-dream-utopias/
Diskusijos renginys bus įrašomas.
Diskusijos trukmė: 1,5 val.

Vaizdas: Kadras iš J. Meko filmo „Prisiminimai iš kelionės į Lietuvą“ (1972).

Pagrindiniai parodos rėmėjai: Lietuvos kultūros tarybaVilniaus miesto savivaldybė, Pakrantė, Vilnius Tech Park, Ekspobalta
Partneris: Lietuvos kultūros institutas
Informacinis partneris: 15 min

Iliustracijoje: Kadras iš J. Meko filmo, Prisiminimai iš kelionės į Lietuvą, 1972

 

Informacija

Data:
2019-06-26, Trečiadienis
Laikas:
18:30
Renginys Categories:
,

Vieta

Rupert
Vaidilutės g. 79
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis