Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

VGS diskusija „Žodžių galia: kritikos vaidmuo šiuolaikinio meno lauke“

2020-10-23, Penktadienis @ 18:30

Spalio 23 d., penktadienį, 18:30 val., 5-asis Vilniaus galerijų savaitgalis kviečia į diskusiją „Žodžių galia: kritikos vaidmuo šiuolaikinio meno lauke“. Diskusija vyks Vilniaus dailės akademijoje (Malūnų g. 3, C1 pastatas, 102 auditorija).

Šiandien sunku įsivaizduoti, kad laisvė ir demokratija galėtų egzistuoti be kritinio diskurso. Kritinis mąstymas atrodo neginčytinas intelektinės veiklos pagrindas. Tačiau kas atsitinka, nuo teorinių svarstymų atsigręžus į praktiką? Jau prieš kelis dešimtmečius sutvirtėjus kuratoriaus balsui, meno kritikas buvo priverstas persvarstyti savo veiklos zonas bei funkcijas. Skaitmenybės era – tiek menui, tiek rašymui apie jį – atvėrė naujas raiškos ir sklaidos galimybes, kuriose skirtis tarp viešumo ir privatumo tapo ne tokia aiški. Perdėm išsiplėtusi kritikos samprata, jos neapibrėžtumas ir taki vartosena tarsi nugalino pačią kritiką.

Todėl diskusijoje iš naujo svarstysime, kas ir kaip formuoja meno savimonę (šį tiltą tarp meno ir kritikos XX a. 10 deš. buvo nutiesęs meno kritikas Alfonsas Andriuškevičius); kas turi įtakos tam, kaip publika suvokia ir sprendžia apie meną; o taip pat klausime, kokie yra argumentuoto vertinimo žodžių darbo vaisiai ilgalaikėje perspektyvoje.

Dalyvės: prof. dr. Giedrė Mickūnaitė (moderatorė; meno istorijos profesorė Vilniaus dailės akademijoje), Aistė Paulina Virbickaitė (meno kritikė, rašytoja), Aura Baltrušaitytė (menotyrininkė, straipsnių apie meną autorė), Jogintė Bučinskaitė (kultūros žurnalistė, LKTI menotyros doktorantė), Neringa Černiauskaitė (menotyrininkė, kuratorė, rašytoja, artnews.lt redaktorė, menininkė duete Pakui Hardware), Virginija Januškevičiūtė (kuratorė, Šiuolaikinio meno centro direktoriaus pavaduotoja, VDA menotyros magistrantė).

Atsižvelgiant į saugumo reikalavimus, diskusijos klausytojų skaičius bus ribojamas. Būtina registracija: https://forms.gle/Lcwp6ckfAkwrh7pz8

Diskusija bus transliuojama internetu Vilniaus galerijų savaitgalio Facebook paskyroje.

Vilniaus galerijų savaitgalio programa: https://vilniausgalerijusavaitgalis.lt/

Projektą inicijuoja ir organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga (LTMKS), bendradarbiaudama su VšĮ „Mene“. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto rėmėjai ir partneriai: „JCDecaux Lietuva“, Kazio Varnelio namai-muziejus, Vilniaus dailės akademija, Mo muziejus, Vilniaus Universiteto biblioteka. Informacinis rėmėjas: Artnews.lt

 

Informacija

Data:
2020-10-23, Penktadienis
Laikas:
18:30
Renginys Categories:
,

Vieta

VDA doktorantūros skyrius
Malūnų g. 3
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis