Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

VGS diskusija „Edukacija ir menas: ar įmanoma veikti išvien?“

2020-10-24, Šeštadienis @ 14:00

Spalio 24 d., šeštadienį, 14 val., 5-asis Vilniaus galerijų savaitgalis kviečia į diskusiją „Edukacija ir menas: ar įmanoma veikti išvien?“. Diskusija vyks MO muziejuje (Pylimo g. 17, Vilnius).

Švietimas yra viena iš jautriausių, nepaliaujamai visuomenę jaudinančių temų: edukacijos svarba turbūt neabejoja beveik niekas, mokytojų streikai mažai ką palieka abejingu, o švietimo (bent jau vaikų) problemomis noriai žongliruoja visos politinės pusės.

Tad šnekėsimės ne apie tai, ar reikalinga (meninė) edukacija, bet apie tai, kokios meno ir edukacijos sankirtos galėtų būti pačios produktyviausios. Kodėl visuomenę taip jaudina švietimo problemos, bet vis dar labai mažai – meno ir kultūros reikalai? Kaip keičiasi meno mokymas ir mokymas apie meną dabar, kai visuotinai šnekama apie ugdymą menu (arba per meną)? Ir ar tikrai integruotas mokymas ir kūrybiškumo ugdymas išpildo savo pažadus? Kaip menininkų dalyvavimas edukacijoje galėtų ne tik prisidėti prie visuotinės kūrybiškumo ugdymo karštligės, bet ir, savo ruožtu, kelti kultūros bei meno lauko prestižą? Kitaip tariant, kaip šie du laukai galėtų veikti išvien ir gauti abipusę naudą?

Dalyviai: Lina Michelkevičė (moderatorė; menotyrininkė), Andželika Aleksandravičiūtė (lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnazijoje, programos „Kūrybinės partnerystės“ ir kitų kūrybinių projektų dalyvė), Darius Žiūra (menininkas, Vilniaus dailės akademijos dėstytojas, Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos mokytojas), Danutė Gambickaitė (meno kritikė, LTMKS pirmininkė, kultūros komplekso „Sodas 2123“ vadovė ir galerijos „Atletika“ kuratorė, asociacijos „Kūrybinės jungtys“ narė), Ilona Ežerinytė (rašytoja, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, MO muziejuje veda edukacijas apie kūrybinį rašymą, integruotas literatūros ir dailės pamokas), Vilius Vaitiekūnas (menininkas, edukacijos ir bendruomenės įtraukimo veiklų kuratorius Šiuolaikinio meno centre Vilniuje, „Rupert“ alternatyvios edukacijos programos dalyvis).

Atsižvelgiant į saugumo reikalavimus, diskusijos klausytojų skaičius bus ribojamas. Būtina registracija: https://forms.gle/75cK74o3gjqKZH3i6  

Diskusija bus transliuojama internetu Vilniaus galerijų savaitgalio Facebook paskyroje.

Vilniaus galerijų savaitgalio programa: https://vilniausgalerijusavaitgalis.lt/

Projektą inicijuoja ir organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga (LTMKS), bendradarbiaudama su VšĮ „Mene“. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto rėmėjai ir partneriai: „JCDecaux Lietuva“, Kazio Varnelio namai-muziejus, Vilniaus dailės akademija, Mo muziejus, Vilniaus Universiteto biblioteka. Informacinis rėmėjas: Artnews.lt

Informacija

Data:
2020-10-24, Šeštadienis
Laikas:
14:00
Renginys Categories:
,

Vieta

MO muziejus
Pylimo g. 17
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis