Audio žurnalas
. PDF
2023 11 25

Urtė Janus ir Marie-Aimée de Montalembert „Keliauti per amžius: įkūnytos vaizduotės dirbtuvės“ | „JCDecaux premija 2023: Mainais į amžius“

Lapkričio 25 d., šeštadienį, 18 val. vyks „JCDecaux premija 2023: Mainais į amžius“ parodoje dalyvaujančios menininkės Urtės Janus ir psichoterapeutės Marie-Aimée de Montalembert virtualus edukacinis užsiėmimas „Keliauti per amžius: įkūnytos vaizduotės dirbtuvės“.

Įkūnyta vaizduotė (angl. Embodied Imagination) yra terapijos principais paremtas būdas dirbti su sapnais, atsiminimais, fiziniais ligos simptomais ir kūrybinėmis idėjomis psichoterapijos, meno ir mokslo srityse. Pritaikęs šveicarų psichologo, psichiatro Carlo Gustavo Jungo darbo principus šį metodą 1970-ųjų pabaigoje  išplėtojo olandų kilmės psichoanalitikas Robertas Bosnakas (g. 1948 m.). Įkūnytos vaizduotės metodas padeda mąstyti apie aplinką iš kito (angl. the-other) perspektyvos, pasitelkiant intuiciją ir fizinius pojūčius. Tai ugdo supratimą, kad be racionalaus mąstymo egzistuoja galybė skirtingų būdų suvokti ir patirti žmogų supančius darinius bei įvykius. Taip į pasaulį galime pažiūrėti ne kaip pagrindiniai istorijos veikėjai, o kaip platesnėje ekosistemoje su kitomis būtybėmis koegzistuojantys dalyviai. Įkūnytos vaizduotės pratimai gali praversti ir kūryboje, nes skatina vaizduotę, intuityvų pajautimą bei iracionalų mąstymą ir turtina raiškos formas.

Pasiruošimas dirbtuvėms

Renginio dalyviai turėtų atsinešti mineralinės kilmės objektą, pavyzdžiui, akmenuką, fosiliją, uolienos gabaliuką, kristalą. Ruošiantis dirbtuvėms rekomenduojama su pasirinktu objektu praleisti 5–10 minučių, t. y. palaikyti jį rankose ir pajusti jo paviršių, įsižiūrėti į detales, tekstūrą, atkreipti dėmesį į kvapą ir prisiminti aplinką, kurioje jis buvo rastas.

Dirbtuves ves Roberto Bosnako mokinė Marie-Aimée de Montalembert ir menininkė Urtė Janus.

Svarbu: dirbtuvės vyks anglų kalba, ZOOM platformoje

Renginio dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija.

Registracija: https://forms.gle/BxjMRXqjjQNzrYAd6

Renginio vieta: ZOOM platforma (nuoroda suteikiama po registracijos).

Renginio trukmė: 1,5–2 val.

Renginys nemokamas.

URTĖ JANUS – lietuvių menininkė, gyvenanti ir kurianti Londone. Šiuo metu dalyvauja Alexanderio McQueeno „Sarabande“ fondo rezidencijoje. Menininkė kuria skulptūrines instaliacijas, kuriomis tyrinėja laiko tėkmę, žmogaus tvarinių ir gamtos pasaulio sąveiką. Meninėje praktikoje ji telkiasi lėtus cheminius procesus ir leidžia aplinkai paveikti jos kūrinius.

MARIE-AIMÉE DE MONTALEMBERT – pagal Jungo analitinės psichologijos principus dirbanti prancūzų kilmės psichoterapeutė, pastaruosius 30 metų gyvenanti Meksikoje. Yra baigusi Marion Woodman fondo „BodySoul Rhythms®“ lyderystės mokymų programą, kur buvo Jungo krypties analitikės Marion Woodman, judesio specialistės Mary Hamilton ir balso trenerės Ann Skinner mokinė. Taip pat baigė Rashnos Imhasly Ghandy vedamus praeitų gyvenimų terapijos kursus. Savo praktikose Marie-Aimée telkiasi aktyvią vaizduotę, žadinamą per judesį, meną ir balsą, taip siekdama giliau patyrinėti sapnus ir integruoti apsčią, neatrastą pasąmonėje slypinčią medžiagą.

„JCDecaux premija“ – tai Šiuolaikinio meno centro ir „JCDecaux Lietuva“ 2016 m. įsteigtas kasmetinių parodų ciklas, kuriuo siekiama skatinti pradedančiųjų Lietuvos menininkų kūrybą, jos sklaidą Lietuvoje ir užsienyje bei visuomenės susidomėjimą šiuolaikiniu menu. Projekto kuratoriai kasmet vertina atviro kvietimo būdu surinktas paraiškas ir atrenka dalyvius, kuriems suteikiama finansinė bei institucinė pagalba naujiems kūriniams sukurti ir pristatyti parodoje. „JCDecaux Lietuva“ įsteigta vienkartinė 4000 eurų dydžio premija tarptautinės komisijos sprendimu skiriama vienam parodoje dalyvaujančiam menininkui ar kolektyvui už pristatomo kūrinio originalumą, aktualumą ir meninę raišką. Kasmet savo simpatiją išreikšti kviečiami ir žiūrovai. Daugiausia publikos įvertinimų sulaukusio projekto autoriui ar autorei suteikiama galimybė pristatyti savo projektą „JCDecaux Lietuva“ lauko reklamos tinkle.

Projekto organizatoriai: Šiuolaikinio meno centras, „JCDecaux Lietuva“
Projekto partneris: Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Nacionalinė dailės galerija
Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Daugiau informacijos apie parodą: https://cac.lt/paroda/jcdecaux-premija-2023/

Paroda veiks iki 2023 m. gruodžio 3 d. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius). NDG darbo laikas: II–III 11–19 val., IV 12–20 val., V–VI 11–19 val., VII 11–17 val.