Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Tekstų rinktinės „Active Art“ pristatymas ŠMC Skaitykloje

2019-11-18, Pirmadienis @ 18:00

Lapkričio 18 dieną, pirmadienį, 18 val. ŠMC Skaitykloje vyks tekstų rinktinės „Active Art“ (Paraguay Press, 2019) pristatymas dalyvaujant dviems šios knygos sudarytojams – rašytojai ir kuratorei Barbara Sirieix ir menininkui bei rašytojui Joachimui Hamou.

Naująją rinktinę sudaro rašytojų, menininkų ir kuratorių reakcijos į 1923 m. publikuotą latvių filosofo Andrejs Kurcijs manifestą pavadinimu „Aktyvus menas“ – jų mintys apie aktyvizmą, praeitį ir dabartį, meną, siekiantį politinių tikslų, savitikslį meną ir meną be jokio tikslo.

Rinkinyje „Active Art“ publikuojami tekstai, atliepiantys aktyvaus rašymo sampratą, kurią suformulavo Kurcijs. Rebeka Pōldsam iš Estijos rašo apie lesbietę menininkę Anna-Stina Tremund; britė Isabella Marrin – apie virusines struktūras kalboje; prancūzų poetė Laura Boullic rašo revoliucinės poezijos esė; prancūzų menininkė Eva Barto pristato savo būsimo tyrimo projektą apie ekonomikos struktūras mene; latvių menininkė Evita Vasiljeva dalinasi savo užrašų knygelės pradžia ir pabaiga. Knygoje publikuojamas ir jos sudarytojų pokalbis su šiuolaikiniu latvių filosofu Ainars Kamolins, kuriame analizuojamas Kurcijs tekstas.

Į leidinį įtraukti ir keli anksčiau publikuoti amerikiečių rašytojų tekstai: tai du Robero Glücko esė, kuriuose pristatomas queer rašytojų kolektyvas„New Narrative“, įkurtas 1975 m.; bei 1987 m. meno parodos kataloge publikuota Jameso Baldwino esė, kuriame autorius išreiškia stiprią politinę poziciją prieš rasizmą.

Rinkinio „Active Art“ sudarytojai – Maija Rudovska, Barbara Sirieix ir Joachim Hamou. Knyga išleista anglų kalba.

Renginys nemokamas, pristatymas vyks anglų kalba.

Informacija

Data:
2019-11-18, Pirmadienis
Laikas:
18:00
Renginys Categories:
,

Vieta

Šiuolaikinio meno centras
Vokiečių g. 2
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis