Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Tarptautinė mažosios grafikos trienalė VGMC

kovo 10 @ 18:00

Kovo 10 d., 18.00 val. Vilniaus grafikos meno centre (Latako g. 3) atidaroma tarptautinė mažosios grafikos trienalė.

Tarptautinė mažosios grafikos trienalė Vilniuje vyksta nuo 1994-ųjų. Šiemet ji šventinė – 10-oji. Renginys nepraranda aktualumo, pritraukia daug autorių iš įvairių šalių, turi ištikimų senbuvių, o kartu vilioja išbandyti jėgas ir jaunosios kartos kūrėjus. Tai rodo, kad grafikos meno pasaulyje trienalė yra reikalinga ir mėgstama.
Parodoje eksponuojami 81 autoriaus darbai, iš 19 pasaulio šalių, ypač daug dalyvių iš Švedijos, Lenkijos, Japonijos, Belgijos; renginyje aktyviai dalyvauja ir Lietuvos menininkai. Parodoje akivaizdi technikų, žanrų ir stilių įvairovė: nuo figūrinių iki abstrakčių, nuo ekspresyvių iki minimalistinių, nuo iliustratyvių iki konceptualių darbų, nuo fantastinių iki meno klasikos įvaizdžių, nuo dramatiškų iki komiškų motyvų. Šią įvairovę tarytum apibendrina dominuojančio žmogaus įvaizdžio variacijos. Gausus grafikos technikų spektras iliustruoja tiek tradicinių, tiek ir naujųjų kūrybos formų aktualumą, eksperimento ir techninio konceptualumo svarbą.
Margas trienalės vaizdas žada ne tik išskirtinę pažintį su mažąja grafika, bet ir pateikia plačiam žiūrovui ratui aktualų turinį. Parodoje kiekvienas atras sau mėgstamą žanrą, stilių ar pasakojimą.

Kuratorės Nijolė Šaltenytė, Rūta Taukinaitytė-Narbutienė
Organizatorius Vilniaus grafikos meno centras
Rėmėjai LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga
Paroda veiks 2020 m. kovo 10 – balandžio 4 dienomis.

Informacija

Data:
kovo 10
Laikas:
18:00
Renginys Categories:
,

Vieta

Vilniaus grafikos meno centras
Latako g. 3
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis