Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Susitikimų ciklas Doppelgänger | #6 Vilius Dranseika ir Audrius Pocius

rugsėjo 2 @ 18:00

Rugsėjo 2 d. 18 val., projektų erdvėje „Editorial“ vyks susitikimų ciklo „Doppelgänger“ naujo sezono renginys, kuriame šiuolaikinio meno kuratorius Audrius Pocius kalbins filosofą Vilių Dranseiką, mėgindamas iš jo ištraukti, kas rimtuose dalykuose yra juokinga, o juokinguose – rimta. Pokalbio metu pašnekovai įtrauks auditoriją, kuomet kartu žiūrėdami į paveiksliukus mėgins kolektyviniu būdu išsiaiškinti, ar meno kūrinys gali būti filosofinis argumentas.

Renginio metu tikimės jūsų supratingumo dabartinės situacijos atžvilgiu, todėl savo ir aplinkinių saugumui raginame dėvėti kaukes

**
VILIUS DRANSEIKA – filosofas, šiuo metu dirbantis Vilniaus Universitete ir Kauno Technologijos Universitete. Jis tyrinėja filosofinių idėjų psichologinius pagrindus.

AUDRIUS POCIUS – šiuolaikinio meno kuratorius, šiuo metu (iš dalies) kuruojantis šiuolaikinio meno projektų erdvę Swallow. Taip pat jis yra filosofijos doktorantas Vilniaus Universitete.

**
Susitikimų ciklas „Doppelgänger“ startavo praėjusių metų liepą „Editorial“ projektų erdvėje. Renginiai skirti užčiuopti ir viešame pokalbyje išartikuliuoti „pilkąsias“ arba „paraštines“ aktyviai kuriančių Lietuvos šiuolaikinių menininkų, kuratorių, rašytojų, veiklas, kurios pamažu (kartais nepastebimai, o kartais – gana ryškiai) ima užimti vis platesnę kūrybinės veiklos dalį. Ilgainiui šios tarsi „šoninės“ veiklos arba visai pakeičia kai kurių kūrėjų pagrindinę kūrybos sritį, arba bent jau ženkliai ją (in)formuoja, įgalindamos ypatingus hibridinius kūrybos modelius, savitai veikiančius taip pat ir bendrą šalies (regiono, miesto) šiuolaikinio meno lauką.

Renginius organizuoja | Editorial ir Artnews.lt
Renginių dizainerė | Asta Ostrovskaja
Visi ciklo susitikimai nemokami.
VšĮ Artnews.lt veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba, renginį remia Vilniaus miesto savivaldybė.

**
Ankstesni 2019 m. „Doppelgänger“ ciklo susitikimai:
(#1) Su kuratoriumi ir grupės Without Letters vienu iš įkūrėjų Adomu Narkevičium bei menininku Kristijonu Zakaru
(#2) Rašytoja, dramaturge ir poete Vaiva Grainyte
(#3) Menininke ir tyrėja Goda Palekaite ir Jonu Paleku, į meno pasaulį įpuolusiu šefu (Delta Mityba)
(#4) Menininkėmis Ona Juciūte & Viktorija Damerell

2020 m.„Doppelgänger“ ciklo susitikimai:
(#5) Architektė Julija Reklaitė & kuratorė Laima Kreivytė

Informacija

Data:
rugsėjo 2
Laikas:
18:00
Renginys Categories:
,

Vieta

Editorial
Latako g. 3
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis