Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Susitikimų altana Lentvario parke

2021-08-05, Ketvirtadienis @ 14:00 - 19:00

Atsižvelgdamas į istorinius šaltinius (archyvines nuotraukas, E.Andre tekstus ir parko planus) menininkas, architektas Vladas Suncovas suprojektavo altaną, kuriai numatyta vieta – Lentvario parko dvaro senosios regyklos vietoje:

E.Andre kūrė istorizmo stiliaus epochoje, todėl šio stiliaus tendencijos jam leido laisvai interpretuoti ir suderinti geomentrinio parko ir gamtiško, romantizmui būdingo planavimo elementus, sujungti juos į darnią visumą.(Vaiva Deveikienė, Steponas Deveikis).

Mažosios architektūros statinys – ant originalios aštuonkampės pavėsinės pamatų suprojektuota Altana skirta ne tik stebėti Lentvario dvaro parko aplinką iš paties palankiausio taško bei supantį parką patirti visu kūnu – patogiai pavėsyje gerti Lentvario dvaro parko teritorijoje surinktų vaistažolių arbatą.

Aštuonios stogą laikančios kolonos bei septyni Altanos fasadai buvo projektuojami vietoje augančių vaistažolių ir išskirtinai Lentvario dvaro parke paties E. Andre pasodintų medžių motyvais. Toks statinys vienu metu galėtų talpinti iki 15-20 žmonių grupę, o šio mažosios architektūros statinio tikslas – aktyvuoti parko kultūrines, edukacines ir rekreacines funkcijas. Susitikimo metu autorius supažindins su šiais projektais.

Vladas Suncovas yra menininkas kuriantis erdves ir tam reikalingus įrankius, naudodamas architektūros, dizaino, technologijų ir meno metodus. Savo kūrybinę praktiką plėtoja kurdamas scenografijas, parodų ekspozicijas, smulkiąją architektūrą, instaliacijas, eksperimentinius baldus, edukacinius projektus. Išskirtiniai V.Suncovo kūrybos bruožai yra modulinės konstrukcijos, mechaninės inžinerijos elementai, išskleidžiamos (deployable) struktūros, parametrinis dizainas ir erdvių transformacijos naudojant konceptualiai pagrįstus, dažnai kritiškus sprendimus.

Žolininkės, Adelės Skeisgielienės pasakojimas apie parke atrandamus augalus ir jų savybes, papildytas degustacija pasitelkiant menininko, Jeronimo Mantvydo Seibučio kurtus keramikos objektus – sufleruoja kurti naujus arbatos gerimo ritualus.

Adelė, savo žolininkės praktiką pradėjusi tik išėjusi į pensiją, šiuo metu aktyviai užsiima edukacine veikla. Pradėjusi nuo pasivaikščiojimų miške ir informacijos rinkimo internete ji tapo mažu Lekėčių miestelio fenomenu – patarimų ir pagalbos į ją kreipiasi daugybė miestelio žmonių, savo rinktų žolelių rinkinius ji pardavinėja tiek Lietuvoje tiek užsienyje. Šiuo metu savo veiklą ji praplėtė ir iki natūralios kosmetikos gamybos. Adelė turi daugybę patirties pristatinėdama paprastus ir kiekvienam prieinamus artimoje aplinkoje augančių vaistažolių rinkimo būdus.

Jeronimas Mantvydas Seibutis daug metų studijavęs ir domėjęsis japonų estetikos sampratomis, keramikos ir gėrimų kultūra pastaraisiais metais pradėjo kurti vienetinius keramikos indus:

„Juos degu malkinėse krosnyse pasitelkdamas Raku arba Anagamos technologijas. Anagamos krosnyje dirbiniai akmenėja ir dengiasi besilydančiais medžio pelenais, ant jų piešia liepsnos, o degimas trunka net apie penkias dienas. O Raku – kitoniškas, degimas spartus, dirbinių paviršiai metališkai blizgūs, vietomis glazūra nuostabiai sutrūkinėja.“

Pradžia:
Rugpjūčio 5 d., 14:00 val., Klevų al. 46, Lentvaris

Norinčius dalyvauti arbatos degustacijoje kviečiame registruotis tel. +37062728274 arba el. pašto adresu hi.lokomotif@gmail.com

 

Kuratorius: „Lokomotif“

Piešiniai: Jurgio Bernatonio

Projektą vykdo: UAB „Surikatos“

Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Trakų rajono savivaldybė

Partneriai: UAB Maxima, Lentvario seniūnija, „Loko Cafe“, VšĮ „Rupertas“, Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija,Kauno menininkų namai, Lentvario kultūros rūmai, Lietuvos Respublikos ambasada Italijos Respublikoje, VšĮ „Trakų švietimo centras“, UAB „Lentvario kilimai“, „Six Chairs Books“, Artbooks.lt, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga, Lekėčių moterų klubas, „Resin Timber“, „New Visions“

Informacija

Data:
2021-08-05, Ketvirtadienis
Laikas:
14:00 - 19:00
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:

Vieta

Lokomotif
Lentvario geležinkelio stotis, Geležinkelio g. 13, II a.
Lentvaris, Lietuva
+ Google žemėlapis