Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Susitikimas su lietuvių fotografais Algimantu Kunčiumi ir Romualdu Požerskiu Nacionalinėje dailės galerijoje

2022-06-02, Ketvirtadienis @ 17:00 - 18:00

Birželio 2 d., ketvirtadienį, 17 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22) šiuo metu veikiančioje parodoje „Neramūs kūnai. Rytų Vokietijos fotografai 1980 – 1989“ vyks susitikimas ir pokalbis su lietuvių fotografais Algimantu Kunčiumi ir Romualdu Požerskiu.

Parodoje „Neramūs kūnai“  pasakojama, kaip fotografija, nepaisant autoritarinės valstybės priespaudos, menininkams tapo vizualinės kalbos erdve, kurios pagalba jie galėjo išreikšti savitą požiūrį į gyvenimą ir savo kūną, atskleisti galingą vidinės laisvės pojūtį. Lietuvių  menininkams, gyvenusiems kur kas didesnių politinių, ekonominių suvaržymų ir informacinės stokos sąlygomis, Rytų Vokietija atrodė kaip beveik neribotų galimybių kraštas. Priklausydami tam pačiam socialistinių šalių blokui, menininkai galėjo  palaikyti neoficialius ryšius, kurie 9-ame praėjusio amžiaus dešimtmetyje buvo gana intensyvūs, tvarūs ir abipusiai įkvėpiantys. Apie asmenines patirtis, iki šiol nežinomus fotografijos istorijos faktus, apie lietuvių fotografų pasirodymus neoficialioje Berlyno meno scenoje pokalbiui pakvietėme Algimantą Kunčių ir Romualdą Požerskį. Susitikimo dėmesio centre – fotografų prisiminimai apie parodoje pristatomus menininkus Utę Mahler (ir jos vyrą fotografą Wernerį Mahlerį), Sibyllę Bergemann ir Arno Fisherį.

Susitikimas vyks 12 salėje, pokalbį moderuos NDG kuratorė Ieva Mazūraitė-Novickienė.

Renginyje galima dalyvauti įsigijus galerijos lankytojo bilietą.

Iliustracija: Romualdo Požerskio fotografijų parodos Berlyne galerijoje Friedrichschein atidarymas 1986 m.  Iš Romualdo Požerskio asmeninio archyvo

Informacija

Data:
2022-06-02, Ketvirtadienis
Laikas:
17:00 - 18:00
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:
, ,

Vieta

Nacionalinė dailės galerija
Konstitucijos pr. 22
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis